Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Poruba nezvládla odvetu a nezahrá si vo štvrťfinále

Hádzanárky DHC Sokol Poruba delil jeden gól od postupu do štvrťfinále Vyzývacieho pohára.
18.1. 2016 Autor - sita
Domáci zápas Poruby s Ismirom. Foto - hazenaporuba.cz

Nielen hádzanárky Iuventy Michalovce, ale aj hráčky DHC Sokol Poruba, ďalšieho klubu účinkujúceho v spoločnej slovensko-českej súťaži žien (WHIL), sa počas víkendu lúčili v osemfinále európskej pohárovej súťaže. 

Kým Michalovčankám sa nepodarilo zmazať štvorgólové manko z prvého zápasu (26:30) a po prehre s nemeckým TuS Metzingen aj v odvete (22:26) skončili svoje účinkovanie v Pohári EHF, Ostravčanky nevyužili vo Vyzývacom pohári (Challenge Cup) proti Izmir BSB SK sľubný šesťgólový náskok z domáceho prostredia (28:22).

Rozhodli góly vonku

Poruba na tureckej palubovke prehrala 17:23 (10:10). Pri vyrovnanej bodovej bilancii i celkového skóre zo vzájomných duelov rozhodol v prospech Izmiru vyšší počet strelených gólov ´vonku´.

"Sme sklamaní a smutní, pretože sme sa stretli so súperom, ktorého sme mali vyradiť. O našom neúspechu sa rozhodlo v Izmire, kde sme nepodali taký kvalitný výkon ako doma. Nepremenili sme množstvo vyložených šancí a dali len 17 gólov. V posledných desiatich minútach sme navyše strelili len jeden gól, čo nás v konečnom účtovaní stálo postup. Je to šport, musíme prehru prekusnúť, poučiť sa z nej a ísť ďalej," uviedol pre klubový web slovenský tréner DHC Sokol Ján Beňadik. 

Nepomohli ako Slovenky

Vyradenie Poruby nepomohli odvrátiť ani góly Sloveniek - spojka Alica Kostelná a pivotka Eva Minárčiková skórovali po trikrát, z krídelníčok Alžbeta Rechtorisová bola autorkou dvoch presných zásahov, iba Diana Tomášechová vyšla strelecky naprázdno.

Pri utorkovom žrebe štvrťfinále európskych pohárových súťaží ženských klubov bude v hre z tímov slovenských hádzanárok len Metzingen, do ktorého kádra patrí Silvia Szücs.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner