Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Poruba nezvládla odvetu a nezahrá si vo štvrťfinále

Hádzanárky DHC Sokol Poruba delil jeden gól od postupu do štvrťfinále Vyzývacieho pohára.
18.1. 2016 Autor - sita
Domáci zápas Poruby s Ismirom. Foto - hazenaporuba.cz

Nielen hádzanárky Iuventy Michalovce, ale aj hráčky DHC Sokol Poruba, ďalšieho klubu účinkujúceho v spoločnej slovensko-českej súťaži žien (WHIL), sa počas víkendu lúčili v osemfinále európskej pohárovej súťaže. 

Kým Michalovčankám sa nepodarilo zmazať štvorgólové manko z prvého zápasu (26:30) a po prehre s nemeckým TuS Metzingen aj v odvete (22:26) skončili svoje účinkovanie v Pohári EHF, Ostravčanky nevyužili vo Vyzývacom pohári (Challenge Cup) proti Izmir BSB SK sľubný šesťgólový náskok z domáceho prostredia (28:22).

Rozhodli góly vonku

Poruba na tureckej palubovke prehrala 17:23 (10:10). Pri vyrovnanej bodovej bilancii i celkového skóre zo vzájomných duelov rozhodol v prospech Izmiru vyšší počet strelených gólov ´vonku´.

"Sme sklamaní a smutní, pretože sme sa stretli so súperom, ktorého sme mali vyradiť. O našom neúspechu sa rozhodlo v Izmire, kde sme nepodali taký kvalitný výkon ako doma. Nepremenili sme množstvo vyložených šancí a dali len 17 gólov. V posledných desiatich minútach sme navyše strelili len jeden gól, čo nás v konečnom účtovaní stálo postup. Je to šport, musíme prehru prekusnúť, poučiť sa z nej a ísť ďalej," uviedol pre klubový web slovenský tréner DHC Sokol Ján Beňadik. 

Nepomohli ako Slovenky

Vyradenie Poruby nepomohli odvrátiť ani góly Sloveniek - spojka Alica Kostelná a pivotka Eva Minárčiková skórovali po trikrát, z krídelníčok Alžbeta Rechtorisová bola autorkou dvoch presných zásahov, iba Diana Tomášechová vyšla strelecky naprázdno.

Pri utorkovom žrebe štvrťfinále európskych pohárových súťaží ženských klubov bude v hre z tímov slovenských hádzanárok len Metzingen, do ktorého kádra patrí Silvia Szücs.

ROK 2016: 1 252 600,- EUR
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner