Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Jakubisovej Thüringer bez double, Lipsku vyšla odplata

Lýdia Jakubisová sa so spoluhráčkami netešila zo zisku double, v Nemeckom pohári sa skončila ich púť v semifinále.
23. mája 2016, autor: SITA
Takto Thüringer Handball Club oslavoval titul majsteriek Nemecka.

Hádzanárky Thüringer HC aj so Slovenkou Lýdiou Jakubisovou pred týždňom oslavovali ligový titul a smútili hráčky HC Lipska, nad ktorými vyhrali v záverečnom kole I. bundesligy 31:20 a vybojovali si majstrovský titul. 

Teraz si úlohy vymenili. Na turnaji Final 4 Nemeckého pohára vyšla domácim Lipčankám odplata, keď v piatkovom semifinále zdolali pred takmer päťtisícovou návštevou Thüringer 30:23 a napokon sa o deň neskôr tešili zo zisku DHB-Pokalu vďaka finálovému triumfu nad 29:28 nad Borussiou Dortmund.

Hádzanárkam Thüringeru sa takisto ako pred rokom rozplynul sen o treťom pohárovom prvenstve v histórii klubu dva kroky od vrcholu. Už tretí rok za sebou sa im nepodarilo uspieť v DHB-Pokali, pričom postupne vypadli vo štvrťfinále (2014) a dvakrát v semifinále (2015, 2016). 

Jakubisová a spol. si na tretie "double" pre THC musia minimálne rok počkať. "Bola to iná súťaž ako liga. Nevedeli sme sa do súpera zahryznúť, Lipsko zvíťazilo zaslúžene. Nám dnes chýbal rozhodujúci posledný krok," skonštatoval kouč Thüringeru Herbert Müller.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner