Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Česko-slovenský pohár dorasteniek ovládli naše dievčatá. Vyhrali Trenčín a Michalovce

Česko-slovenskéhý pohár v hádzanej dorasteniek skončil totálnym triumfom našich družstiev.
5.6. 2016 Autor: web Iuventy Michalovce
Hore oslavujú výhru staršie dorastenky Trenčína. Dole prvé dve fotografie mladšie dorastenky domácej Iuventy Michalovce. Foto - www.iuventa-zhk.sk

Staršie dorastenky HK AS Trenčín zvíťazili aj vo svojom treťom vystúpení na Česko-slovenskom pohári, keď v záverečnom súboji dvoch vicemajstrov zdolali Sokol Písek po výsledku 37:26 (17:12). Slovenský vicemajster tak získal na turnaji plný počet šiestich bodov a zaslúžene sa tak stal víťazom Česko-slovenského pohára.

Informuje o tom klubový web Iuventy Michalovce, viac o turnaji nájdete tu (kliknite).

Druhé miesto v turnaji starších dorasteniek obsadil slovenský šampión MHK Bytča. Ten síce v poslednom zápase turnaja podľahol českému majstrovi DHK Zora Olomouc 27:28, no pri rovnosti bodov troch tímov mal najlepšie skóre zo vzájomných zápasov.

Tretí skončil Olomouc a štvrtú priečku obsadil Sokol Písek.

Víťazom turnaja mladších dorasteniek sa stali dievčatá michalovskej Iuventy. Aktuálny slovenský majster prešiel domácim turnajom bez prehry. Vo svojom poslednom zápase zdolal českého majstra HC Plzeň vysoko 38:23.

Mladé Michalovčanky tak obhájili triumf na Česko-slovenskom pohári. 

Družstvá na druhom až štvrtom mieste mali rovnaký počet bodov, o konečnom umiestnení tak rozhodovalo skóre zo vzájomných duelov. To rozhodlo, že na druhom mieste skončil UDHK Nitra, tretiu priečku obsadili Ivančice a štvrtý končí Plzeň.

Hádzanárky HK Ivančice získali na Česko-slovenskom pohári v kategórii mladšieho dorastu prvé body, keď vo svojom záverečnom vystúpení v súboji vicemajstrov oboch krajín zdolali UDHK Nitra 36:33 (19:15). 

Výsledky Česko-slovenského pohára v hádzanej starších dorasteniek

Trenčín - Písek 37:26 (17:12) 

Pok. hody: 4/4 - 6/5, vylúčené: 5:3. Rozhodovali: Budzák, Záhradník- 200 divákov

HK AS: Opátová, Polláková, B. Hanzalíková - Nejedlíková 2, D. Nosická 4, Marcineková, Mesárošová, Jašková 4, Matejíková 1/1, Takáčová 5, Zemanovičová 6, N. Ušiaková, Minárechová 3, E. Rajnohová 4/1, K. Kostelná 8/2.  

TJ SOKOL: Ouredníková, Preslová - Jakubovičová 5, S. Kovářová 9/2, Karetová 2, Hachová, Merglová 1, Bicanová 3, A. Velková 4/3, Vavřincová 1, K. Velková 1.

Bytča - Olomouc 27:28 (17:11) 

Pok. hody: 5/3 - 4/4, vylúčené: 4 - 8. ČK 60. Kašparková (Olomouc, za tri vylúčenia).Rozhodovali: Budzák, Záhradník - 200 divákov

MHK: Furgaláková - Hrtánková, Gaňová, Bajzová 4, Kmošenová, A. Zahumenská 3, Bačikovská 4, Hriceňáková, Hornáková, Čillíková 1, K. Pastorková 7/2, Ren. Zahumenská 2, Hanulíková 6/1, Molíková.

DHK ZORA: Beranová, Pašková, Ošlejšková - Chlandová 5, Řezníčková 1, Bajerová, Žáčková 1, Králová, Klevetová, Vaňková, Melecká, Hurychová 12/4, Gazdíková, Grygarová 4, Kašpárková 5, Pšenicová.  

Trenčín - Olomouc 32:21 (16:11)

Pok. hody: 6/6 - 4/3, vylúčené: 2 - 3. Rozhodovali: Balogh a Novák - 50 divákov.

HK AS: Opatová, Polláková, Hanzalíková - Takáčová 1, Minarechová 2/1, Jašková 2, Matejíková 1, Zemanovičová 6, E. Rajnohová 10/2, K. Kostelná 5/3, Mesárošová 1, Nejedlíková 1, Nosická 1, Marcineková 2.

DHK ZORA: Beranová, Pašková, Ošlejšková - Chlandová 4, Řezníčková, Bajerová 2, Žáčková, Králová, Klevetová 2, Vaňková, Melecká, Hurychová 2/1, Gazdíková 1/1, Grygarová 4, Kašpárková 3, Pšeinicová 3/1.

Bytča - Písek 30:26 (14:15)

Pok. hody: 6/5 - 5/5, vylúčené: 4:4, ČK 60. min. T. Hanulíková (Bytča - za tri vylúčenia).Rozhodovali: Balogh, Novák - 100 divákov

MHK: S. Furgaláková - Gaňová, Bajzová 1, Kmošenová, A. Zahumenská, Bačikovská 4, Hrtánková, Hriceňáková, A. Hornáková 1, E. Čillíková 2, K. Pastorková 11/5, Ren. Zahumenská 7, T. Hanulíková 4, Molíková.

TJ SOKOL: Ouredníková, Preslová - Jakubovičová 3, S. Kovářová 19/4, Karetová 1, A. Hachová, Merglová 1, Bicanová, A. Velková 2/1, Vavřincová, K. Velková.

Bytča - Trenčín 27:30 (13:16)

Pok hody: 4/2 - 4/3, vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Balogh a Novák - 100 divákov.

MHK: Furgaláková - Gaňová, Bajzová 1, Kmošenová 3, A. Zahumenská 2, Bačíkovská 7, Hrtánková 1, Hriceňáková, Hornáková, Čillíková 1, Pastorková 6/1, Re. Zahumenská 3, Hanulíková 3/1, Molíková.

HK AS: Opatová, Minarechová, Hanzalíková - Nejedlíková 2, Nosická 2, Marcineková, Meszárošová, Jašková 2, Matejíková, Takáčová 1, Zemanovičová 2, Ušiaková 6, E. Rajnohová 8/3, K. Kostelná 7, Polláková.

Olomouc - Písek 32:33 (14:16)

Pok hody: 7/6 - 4/4, vylúčené: 1 - 4, navyše ČK: 44. Bicanová (Písek, za tri vylúčenia).Rozhodovali: Budzák a Záhradník - 100 divákov

DHK: Beranová, Pašková, Ošlejšková - Chlandová 2, Řezníčková 2, Bajerová 1, Žáčková 5/1, Králová 1, Klevetová 4, Vaňková, Melecká, Hurychová 13/5, Gazdíková, Grygarová 2, Kašpárková 2, Pšenicová.

TJ SOKOL: Ouredníková, Presslová - Jakubovičová 4, Kovářová 18/4, Karetová 3, Hachová, Merglová 1, Bicanová 3, A. Velková 2, Vavrincová 2, K. Velková.

Konečná tabuľka starších dorasteniek

1. HK AS Trenčín 3 3 0 0 99:74 +25 6

2. MHK Bytča 3 1 0 2 84:84 0 2

3. DHK Zora Olomouc 3 1 0 2 81:92 - 11 2

4. TJ Sokol Písek 3 1 0 2 84:99 - 15 2

Výsledky Česko-slovenského pohára v hádzanej mladších dorasteniek

Nitra - Ivančice 33:36 (15:19) 

Pok. hody: 4/4 - 6/5, vylúčené: 5 - 6, ČK: Trepáčová (za tri vylúčenia) - 21. S. Fraňková (nešportové správanie). Rozhodovali: Balogh, Novák - 100 divákov

UDHK ŠG: Dömöšová, Plávalová - Gregušková, Sof. Marinová 7, Kucková, Sim. Marinová 4, M. Marinová 2, Haščíková, Jurikovičová, Ďuranová, Ferrajová, Turčinová, Z. Trepáčová 5, N. Némethová 15/4.. 

HK: Šiplová - Fraňková, Krejčíková 6/4, Olšová 6/1, Haladová, Dužíková, Cahová, Krejčíková 1, Kocábová 2, Machálová 12, B. Vavroušková 4, K. Kovářová 2, Bendová, Rymešová 3.

Michalovce - Plzeň 38:23 (23:12) 

Pok. hody: 8/7 - 6/3, vylúčené: 4 - 7. Rozhodovali: Balogh, Novák - 250 divákov

IUVENTA: Brhlíková, Kondašová - K. Bačíková 4, K. Ondová 6, Valkovičová 1, A. Holejová 9/3, M. Urbanová, TranVanová 1, Hasáková 4, M. Pustá 2, Štefanová 2, Kaločayová 1, Holubová 8/4. 

HC: Jiskrová, Bufková - Poslední, Kepková 2/1, J. Franková 2/1, Oravcová 7, Šmrhová 2, Bušauerová 2/1, Sedláková 3, A. Tomíšková 1, Paulusová, Fousková 3, Franzová, Eksteinová, Soukupová 1, Šlehoferová.

Nitra - Ivančice 33:36 (15:19)

Pok. hody: 4/4 - 6/5, vylúčené: 5 - 6, ČK: Trepáčová (za tri vylúčenia) - 21. S. Fraňková (nešportové správanie). Rozhodovali: Balogh, Novák - 100 divákov

UDHK ŠG: Dömöšová, Plávalová - Gregušková, Sof. Marinová 7, Kucková, Sim. Marinová 4, M. Marinová 2, Haščíková, Jurikovičová, Ďuranová, Ferrajová, Turčinová, Z. Trepáčová 5, N. Némethová 15/4.. 

HK: Šiplová - Fraňková, Krejčíková 6/4, Olšová 6/1, Haladová, Dužíková, Cahová, Krejčíková 1, Kocábová 2, Machálová 12, B. Vavroušková 4, K. Kovářová 2, Bendová, Rymešová 3.

Michalovce - Plzeň 38:23 (23:12)

Pok. hody: 8/7 - 6/3, vylúčené: 4 - 7. Rozhodovali: Balogh, Novák - 250 divákov

IUVENTA: Brhlíková, Kondašová - K. Bačíková 4, K. Ondová 6, Valkovičová 1, A. Holejová 9/3, M. Urbanová, TranVanová 1, Hasáková 4, M. Pustá 2, Štefanová 2, Kaločayová 1, Holubová 8/4. 

HC: Jiskrová, Bufková - Poslední, Kepková 2/1, J. Franková 2/1, Oravcová 7, Šmrhová 2, Bušauerová 2/1, Sedláková 3, A. Tomíšková 1, Paulusová, Fousková 3, Franzová, Eksteinová, Soukupová 1, Šlehoferová.

Michalovce - UDHK ŠG Nitra 39:30 (17:15)

Pok hody: 2/1 - 1/1, vylúčené: 8:6, navyše ČK: 58. Štefanová (za tri vylúčenia) - 48. Némethová (za tri vylúčenia). Rozhodovali: Budzák a Záhradník - 150 divákov.

IUVENTA: Brhliková, Kondašová - Bačíková 10, Ondová 2, Valkovičová, Holejová 12/1, Urbanová, Tranvanová, Hasáková 6, Pustá 4, Štefánová 3, Kaločayová, Holubová 2.

UDHK ŠG: Dömöšová, Plavalová - Mar. Marinová, Ferrajová, Gregušková 7, Sof. Marinová 4, Kucková, Sim. Marinová 2, Haščíková 3, Jurikovičová, Ďuránová, Turčinová, Trepáčová 8/1, Némethová 6.

DHC Plzeň - Ivančice 24:21 (12:10)

Pok hody: 8/7 - 2/1, vylúčené: 4 - 3, navyše ČK: 59. Soukupová (Plzeň) za tretie vylúčenie. Rozhodovali: Balogh a Novák - 100 divákov.

DHC: Bufková, Šlehoferová - Poslední 1, Kepková, Franková 7/2, Oravcová 5/2, Šmrhová 1, Bušauerová 3/3, Sedláková 2, Tomišková, Paulusová, Fousková, Franzová, Eksteinová 5, Soukupová, Rybáková.

HK: Šiplová - Fraňková, B. Krejčíková 3/1, Olšová 3, Dužiková, Cahová 3, L. Krejčíková, Kocábová, Machalová 5, Vavroušková 5, Kovárová 1, Bendová, Rymešová 1.

Konečná tabuľka mladších dorasteniek

1. Iuventa Michalovce 3 3 0 0 117:86 +31 6

2. UDHK ŠG Nitra 3 1 0 2 91:100 - 9 2

3. HK Ivančice 3 1 0 2 90:97 - 7 2

4. HC Plzeň 3 1 0 2 72:87 - 15 2


ROK 2016: 1 252 600,- EUR
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner