Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Ján Beňadik už nie je trénerom Poruby

Tréner kadetiek SR Ján Beňadik nebude pokračovať ako kormidelník účastníka WHIL DHC Sokol Poruba.
15. júna 2016, autor. SITA

Okrem odchodov hráčok Heleny Ryšánkovej (St. Maur) a Andrey Očadlíkovej (zrejme Zlín) opúšťa hádzanársky klub DHC Sokol Poruba aj hlavný kouč Ján Beňadik. Vedenie klubu sa podľa informácie na svojom webe rozhodlo po piatich rokoch ukončiť spoluprácu so slovenským koučom.

"Beňadikovi by som chcel v mene celého klubu poďakovať za odvedenú prácu. Myslím si, že sme za posledných päť rokov dokázali, že chceme pracovať koncepčne. Po piatich rokoch Beňadikovho pôsobenia sme sa rozhodli pre zmenu. Veríme, že družstvu pomôže," vysvetlil manažér DHC Libor Adámek.

Bronzový medailista z národného play-off a štvrtý tím konečného poradia spoločnej slovenko-českej súťaže žien (WHIL) 2015/2016 pôjde do nadchádzajúcej sezóny s novým trénerom. 

"Jeho meno oznámime v dostatočnom predstihu pred začiatkom letnej prípravy," dodal Adámek, podľa ktorého to bude v priebehu dvoch - troch týždňov.

Ján Beňadik prevzal trénerskú taktovku v Porube pred začiatkom sezóny 2011/2012, v ktorej doviedol družstvo k majstrovskému titulu v ČR. Tridsaťšesťročný kouč predtým pôsobil v Trenčíne, Bytči či Lednických Rovniach. Istý čas bol aj asistentom Štefana Katušáka v národnom tíme žien SR. V súčasnosti pripravuje kadetské reprezentantky Slovenska na júlové majstrovstvá sveta hráčok do 18 rokov v Bratislave.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner