Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovenským rozhodcom sa vo svete darilo

Dvojici Mandák – Rudinský zverili finálový súboj ME v plážovej hádzanej dievčat do 16 rokov. Patrik Klimko zase rozhodoval finále na Partille Cupe 2016.
14.7. 2016 Autor: redakcia
Turnaj sa hral v portugalskom meste Nazaré. Foto - FB EHF Beach handball

Naša rozhodcovská dvojica Boris Mandák – Mário Rudinský dosiahla na Majstrovstvách Európy chlapcov a dievčat do 16 rokov veľký úspech.

Pri svojej šiestej účasti na podujatí EHF (Majstrovstvá Európy) v plážovej hádzanej dostali už šiesty krát pod taktovku aj samotné finále. Tentokrát to bol súboj Holandsko – Španielsko. Po výhre 2:0 si titul majsteriek Európy dievčat do 16 rokov vybojovali hádzanárky Holandska.

Šampionát tejto vekovej kategórie sa tento rok hral v portugalskom meste Nazaré a na turnaji sa ako delegát rovnako predstavil aj Slovák Ivan Sabovik.

Spolu s mladým českým kolegom Jindrichom Bergerom (24 rokov) dostal zase dôveru slovenský rozhodca Patrik Klimko na Partille Cupe 2016 vo Švédsku. Spomedzi 240 rozhodcov vybrali do finálového zápasu chlapčenskej kategórie B-16 práve dvojicu aj s našim zastúpením.

„Išlo o tretiu najvyššiu kategóriu na turnaji po U-18 a U-21. Bol to krásny pocit a zároveň ocenenie po, dovolím si tvrdiť, jednom z najťažších turnajov na svete. Nakoľko tam denne rozhodca odpíska približne 8 zápasov za každého počasia a počasie v prímorskom meste Gothenburg býva viac ako premenlivé. Ničím výnimočným tu nie sú lokálne búrky, po ktorých ostane na ihrisku 5-10 cm vody, a o niekoľko minút potom už páli slnko a teplota sa vyšplhá na 25-30 stupňov,“ opisuje Klimko.

„Chceme sa poďakovať usporiadateľom za prejavenú dôveru rozhodovať finálové stretnutie na Partille Cupe 2016 a prajeme všetkým našim kolegom, aby tento pocit zažili aspoň raz počas svojej rozhodcovskej kariéry. Dúfame, že sa tohto turnaja bude zúčastňovať čoraz viac slovenských rozhodcovských nádejí a zároveň dúfame, že budú robiť dobré meno sebe a tiež Slovenskému a Českému zväzu hádzanej,“ dodal Klimko.

Patrik Klimko a finále Partille Cupu 2016. Foto - FB turnaja
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner