Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Beňadik JE spokojný, škoda nevydareného polčasu s Egyptom

Konečné umiestnenie na začiatku druhého tucta ukazuje, že Slovenky boli najlepšie z druhej polovice štartového poľa 24 účastníkov svetového šampionátu kadetiek. 
29.7. 2016 Autor: sita
Spoločná fotka našich reprezentantiek a realizačného tímu. Foto - SZH

Majstrovstvá sveta v hádzanej hráčok do 18 rokov v Bratislave vyvrcholia počas víkendu, pre slovenské reprezentantky sa účinkovanie na šampionáte skončilo vo štvrtok. Bola to úspešná rozlúčka. 

Zverenky trénera Jána Beňadika zavŕšili svoje vystúpenie na turnaji takisto, ako ho začali - víťazne. V súboji o konečné 13. miesto predviedli proti Rumunkám druhopolčasový obrat z 11:13 na 25:21. Kormidelník SR netajil spokojnosť.

"Za rok sa nám podarilo družstvo poskladať ľudsky i herne. Dievčatá si zaslúžia obrovskú pochvalu. Som spokojný s tým, čo predviedli," uviedol pre agentúru SITA Beňadik, ktorého zverenky mali na MS 2016 pozitívnu zápasovú bilanciu 4 výhry - 3 prehry. 

Z výsledkových nezdarov mrzel najviac ten proti Egypťankám. "Keby sme lepšie zvládli prvý polčas tohto súboja, namiesto o 13. post by sme hrali o 9. miesto. Z tohto pohľadu by naše vystúpenie vyznievalo ešte pozitívnejšie.  Pred MS sme mali sen postúpiť zo skupiny a v prípade neúspechu v osemfinále skončiť do 12. pozície. To by boli všetci maximálne spokojní," dodal Ján Beňadik, ktorý má záujem pokračovať v práci s touto generáciou hráčok aj po prechode do juniorskej kategórie.

Konečné umiestnenie na začiatku druhého tucta ukazuje, že Slovenky boli najlepšie z druhej polovice štartového poľa 24 účastníkov svetového šampionátu kadetiek. Pred ôsmimi rokmi pri premiére na tomto fóre obsadili ich predchodkyne takisto MS "18" v Bratislave 7. priečku zo 16 zúčastnených družstiev.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner