Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Polakovič nejde do Rumunska, prikývol extraligovej Šali

Slovenský hádzanársky internacionál Pavol Polakovič po trojročnom účinkovaní v HK Agro Topoľčany posilní ďalší tím domácej extraligy HKM Šaľa
08.09.2016, Autor, Foto: SITA
Slovenský hádzanársky internacionál Pavol Polakovič mení klubovú príslušnosť, po trojročnom účinkovaní a vypršaní platnosti zmluvy v HK Agro Topoľčany posilní ďalší tím domácej extraligy HKM Šaľa. S funkcionármi bronzového mužstva uplynulej sezóny najvyššej slovenskej súťaže sa 36-ročný ľavák (nar. 11. októbra 1979), využiteľný na poste pravej spojky či krídla, ešte v utorok podvečer dohodol za pár minút na podmienkach a s novými spoluhráčmi si hneď aj zatrénoval. Podľa informácie v denníku Šport vyvíjajú v Šali úsilie, aby mal tréner Ján Kolesár skúseného 90-násobného reprezentanta (242 gólov) k dispozícii už na piatkový večerný domáci súboj proti ŠKH Agrokarpaty Pezinok v rámci 2. kola extraligy.
O rodáka z Hlohovca sa nedávno zaujímal rumunský klub CSM Fagares. Nováčik tamojšej najvyššej súťaže prišiel s ponukou, Polakovič v meste neďaleko Brašova trénoval, odohral aj dva prípravné duely, napokon sa však rozhodol dať prednosť tomu, čo je prvoradé pre jeho rodinu - a prikývol na pôsobenie v Šali. 

Pavol Polakovič prišiel do HK Agro v lete 2013 a hneď sa tešil z vicemajstrovského titulu. V ročníku 2014/2015 získal bronz a iba v minulej sezóne zostal bez medailového umiestnenia - štvrtý. Pred Topoľčanmi pôsobil dlhých deväť rokov v zahraničí - v Izraeli, Španielsku, na Islande i v Česku, na Slovensku hral za MŠK Považská Bystrica a ŠKP Bratislava. 

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner