Extraliga mužov - Víťazstvá favorizovaných hostí

ŠKP Bratislava - HK Agro Topoľčany 20:30 (11:16) a ŠKH Agrokarpaty Pezinok - MŠK Považská Bystrica 18:35 (8:18).
Piatkové stretnutia 6. kola najvyššej slovenskej súťaže hádzanárov sa niesli jednoznačne v réžii tímov hostí. Favorizovaný HK Agro Topoľčany zlomil po úvodnej štvrťhodine odpor družstva ŠKP Bratislava a poradil si s ním presvedčivo 30:20 (16:11). Topoľčanci si upevnili 2. priečku v tabuľke, "policajti" sú zatiaľ na 7. mieste (prvom nepostupujúcom do HIL).
Ešte jednoznačnejšou záležitosťou bolo stretnutie, v ktorom ŠKH Agrokarpaty Pezinok privítal MŠK Považská Bystrica. Hostia z Považia si už do polčasovej prestávky utvorili desaťgólový náskok a potom už poľahky dokráčali k "povinnému" víťazstvu 35:18 (18:8). To ich v neúplnej tabuľke vynieslo až na 3. pozíciu. Pezinčania bez bodu uzatvárajú poradie.

Hádzaná - extraliga mužov 2016/2017 - základná časť - 6. kolo - piatok:

ŠKP Bratislava - HK Agro Topoľčany 20:30 (11:16)
Najviac gólov: B. Sivák 7, Mikes 4, Tobiaš, Prokop a Tomášek po 2 - Ivanicja 6, Hlinka 5, Cigáň 4
Pok. hody: 3/0 - 1/1, vylúčení: 5 - 3, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 150 divákov

ŠKH Agrokarpaty Pezinok - MŠK Považská Bystrica 18:35 (8:18)
Najviac gólov: D. Baďura 6/5, Blaho, Světlík a Fekete po 3 - Chudoba 10/5, Š. Macháč 6, M. Macháč 5
Pok. hody: 5/5 - 6/5, vylúčení: 6 - 7, ČK: 56. Valášek (P. Bystrica) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 70 divákov