Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Súpermi juniorov SR o MS 2017 Slovinci, Ukrajinci, Kosovčania

Žreb kvalifikačných turnajov juniorov (6. - 8. 1. 2017) o postup na MS v hádzanej hráčov do 21 rokov v Alžírsku (17. - 30. 7. 2017)
10.10.2016, Autor: SITA, redakcia Foto: EHF
Vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) vyžrebovali v pondelok popoludní kvalifikáciu o postup na majstrovstvá sveta hráčov do 21 rokov v Alžírsku (17. - 30. 7. 2017). Medzi 28 krajinami v osudí bolo aj Slovensko, ktoré figurovalo v II. výkonnostnom koši pre žreb. Ten zaradil zverencov trénera Mareka Gernáta do 4. skupiny spolu so Slovinskom, Ukrajinou a Kosovom. Juniori SR budú na kvalifikačnom turnaji 6. - 8. januára 2017 bojovať o jedinú postupovú miestenku. Právo na jeho organizáciu získali vďaka žrebu ako prví Ukrajinci, druhí v poradí majú právo Kosovčania a tretí Slovinci. Slovensko nemá právo na organizáciu turnaja kvôli tomu, že sa u nás uskutočnil kvalifikačný turnaj o postup na ME do 20 rokov. Právo zorganizovať januárový kvalifikačný turnaj by sme získali len vtedy, ak by sa všetky tri krajiny v našej skupine vzdali práva na organizáciu kvalifikačného turnaja. 

"Vzhľadom na to, že postupuje iba víťaz, je to náročná skupina. Z prvého koša som si želal Poliakov, s ktorými sme odohrali dobré zápasy. Nevyšlo to. Máme kvalitných Slovincov, s nimi sme v príprave dvakrát prehrali. S Ukrajinou sme sa stretli v predchádzajúcej kvalifikácii, oni sa zlepšovali od zápasu k zápasu a neradno ich podceňovať. Kosovo je pre nás trochu neznáma, ale sú to Balkánci, takže určite hádzanú hrať vedia. Určitú úlohu môže zohrať aj dejisko turnaja," poznamenal pre agentúru SITA Marek Gernát. 

Zo siedmich štvorčlenných skupín postúpi dovedna sedem európskych tímov - z 1. až 7. skupiny si zahrajú na šampionáte len ich víťazi. Istotu účasti na MS hádzanárov do 21 rokov majú organizátor Alžírsko, Francúzsko ako svetový šampión do 19 rokov z MS 2015 v Rusku a štyri družstvá z tohtoročných ME "20" v Dánsku: Španielsko (skončilo 1.), Nemecko (2.), Chorvátsko (4.) a Nórsko (5.). 

Reakciu trénera juniorov Mareka Gernáta doplníme. 

Žreb kvalifikačných turnajov juniorov (6. - 8. 1. 2017) o postup na MS v hádzanej hráčov do 21 rokov v Alžírsku (17. - 30. 7. 2017): 

1. skupina: Holandsko, Rusko, Taliansko, Lotyšsko 
2. skupina: Dánsko, Švédsko, Rumunsko, Bulharsko 
3. skupina: Poľsko, Portugalsko, Macedónsko, Turecko 
4. skupina: Slovinsko, Slovensko, Ukrajina, Kosovo 
5. skupina: Island, Srbsko, Litva, Grécko 
6. skupina: Maďarsko, Česko, Rakúsko, Čierna Hora 
7. skupina: Švajčiarsko, Izrael, Faerské ostrovy, Fínsko 
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner