Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Juniorky o ME 2017 s Francúzkami a Čiernohorkami

Žreb kvalifikačných turnajov junioriek (17. - 19. 3. 2017) o postup na ME v hádzanej hráčok do 19 rokov v Slovinsku (27. 7. - 6. 8. 2017)
12.10.2016, Autor: SITA

Juniori Slovenska spoznali svojich kvalifikačných súperov v boji o MS v pondelok, v stredu sa dozvedeli mená protivníčok v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy hráčok do 19 rokov v slovinskom Celje (27. 7. - 6. 8. 2017) aj slovenské juniorky. 

Tridsať krajín rozdelil viedenský žreb do šiestich štvorčlenných a dvoch trojčlenných skupín, v ktorých budú bojovať o dovedna trinásť miesteniek na záverečný turnaj so 16 účastníkmi. Mladé Slovenky sa ocitli spolu s Francúzkami, Čiernohorkami a Belgičankami v 3. skupine. Zverenky trénera Jána Beňadika absolvujú kvalifikačný turnaj, na ktorom sa bude bojovať o dve postupové miesta, v termíne 17. - 19. marca 2017. Právo jeho organizácie získalo vďaka žrebu ako prvé Slovensko. 

"Určite nás nečaká nič jednoduché. Francúzky ukázali svoju kvalitu na júlových MS "18" v Bratislave, kde skončili šieste. Majú výborné kompaktné družstvo, nie nadarmo ich žrebovali z prvého koša. Čiernohorky sú pre mňa v tejto chvíli trochu nečitateľné. Na tohtoročnom Partille Cupe sa predstavili s hráčkami z ročníka narodenia 2000, generácia z rokov 1998 a 1999 štartovala pred jeden a pol rokom v kvalifikácii ME, keď po tesných prehrách so Slovinkami a Španielkami nepostúpila na šampionát. V Čiernej Hore je však hádzaná top šport, takže musíme pristúpiť k tomuto protivníkovi s rešpektom. Z môjho pohľadu sú traja kandidáti na dve postupové miestenky. Verím, že využijeme usporiadateľské právo a turnaj bude u nás, čo nám môže pomôcť splniť postupový cieľ,“ povedal pre agentúru SITA kouč junioriek SR Ján Beňadik, ktorého zverenky žrebovali z II. koša. 

Z 1. - 5 skupiny postúpia prvé dva tímy, z ostatných troch kvalifikačných skupín iba víťazi, ktorí sa pridajú k trojici s istotou štartu na ME "19“: Slovinsko (organizátor), Dánsko (držiteľ titulu z ME 2015 hráčok do 17 rokov v Macedónsku), Rusko (strieborný medailista z ME 2015 hráčok do 17 rokov v Macedónsku). 

Žreb kvalifikačných turnajov junioriek (17. - 19. 3. 2017) o postup na ME v hádzanej hráčok do 19 rokov v Slovinsku (27. 7. - 6. 8. 2017): 

1. skupina: Maďarsko, Macedónsko, Faerské ostrovy, Moldavsko 

2. skupina: Rumunsko, Španielsko, Litva, Island 

3. skupina: Francúzsko, Slovensko, Čierna Hora, Belgicko 

4. skupina: Chorvátsko, Holandsko, Fínsko, Ukrajina 

5. skupina: Švédsko, Česko, Rakúsko, Srbsko 

6. skupina: Portugalsko, Bielorusko, Švajčiarsko, Gruzínsko 

7. skupina: Nórsko, Grécko, Turecko 

8. skupina: Nemecko, Poľsko, Litva 

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner