Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

B-tím reprezentácie povedie Straka

Nominácia hádzanárskeho reprezentačného B-tímu mužov Slovenska
13.10.2016, Autor: SITA, Foto: mšk.sk
Myšlienka vytvorenia reprezentačného B-tímu hádzanárov Slovenska, ktorú v uplynulých dňoch už verejne prezentovali prezident Slovenského zväzu hádzanej Jaroslav Holeša i tréner národného tímu mužov Martin Lipták, sa zmenila na realitu. Družstvo, ktoré by mali tvoriť predovšetkým mladí hráči doplnení o pár skúsenejších, povedie kouč účastníka extraligy MŠK Považská Bystrica Václav Straka.

"Áno, je to tak, už sme dohodnutí. Musím sa priznať, že keď mi zavolal prezident zväzu Holeša a potom pri rokovaniach s viceprezidentom Ernöom Kelecsényim, tak som bol prekvapený a zároveň poctený ponukou. Myslím si, že keď to dovolia okolnosti, tak je pre každého trénera povinnosť prijať možnosť viesť národný tím. Ten náš bude mať dve hlavné úlohy. Umožniť hráčom, ktorí vyjdú z juniorskej reprezentácie a ešte nemajú výkonnosť na okamžitý prechod do ´áčka´, pracovať so systémom hry uplatňovaným v reprezentácii, aby v ňom boli takpovediac doma, keď dostanú pozvánku. Zároveň, aby nestratili kontakt s medzinárodnou konfrontáciou. To isté platí aj pre hráčov, ktorí sú na rozhraní A- a B-tímu. Tiež si budú môcť oživovať herný systém," uviedol pre agentúru SITA Václav Straka.

Prvú reprezentačnú akciu bude mať "rezerva" od 2. do 5. novembra v Považskej Bystrici. Straka už zverejnil svoju prvú nomináciu. V 16-člennom kádri sú aj dvaja legionári pôsobiaci v Maďarsku - brankár Michal Tóth z Tatabánye a spojka Jozef Hanták z Balmazújvárosu. Svoje zastúpenie v ňom má sedem klubov z najvyššej slovenskej súťaže. "V pláne máme štyri tréningové jednotky. Na prípravnom zápase, ktorý by sme mali odohrať v piatok alebo sobotu, sa ešte pracuje," dodal V. Straka, v ktorého realizačnom tíme bude ako tréner brankárov jeho klubový zverenec Radek Motlík a vedúcim družstva bývalý slovenský reprezentant Martin Maťaš.

Nominácia B-tímu reprezentácie Slovenska na novembrové sústredenie v Považskej Bystrici (2. - 5. 11. 2016): 
brankári: Michal Tóth ml. (Grundfos Tatabánya KC/Maď.), Marián Žernovič (HC Sporta Hlohovec) 
pivoti: Erik Žilinčík (HK Agro Topoľčany), Šimon Macháč (MŠK Považská Bystrica) 
krídelníci: Ľuboš Šárpataky (Tatran Prešov), Matej Takáč (HC Sporta Hlohovec), Dávid Michalka (HK Agro Topoľčany), Tomáš Kysel (ŠKP Bratislava) 
spojky: Jozef Hanták ml. (Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK/Maď.), Dominik Krok (Tatran Prešov), Vladimír Guzy (HKM Šaľa), Marek Hlinka (HK Agro Topoľčany), Tomáš Vallo (MŠK Považská Bystrica), Gabriel Vadkerti (HC Štart Nové Zámky), Marek Korbel, Jakub Prokop (obaja ŠKP Bratislava) 

Náhradníci: 
brankár: Patrik Králik (HK Agro Topoľčany) 
pivot: Marek Páleš (Tatran Prešov) 
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner