Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovenky po postupe v kvalifikácii MS na turnaji v Brazílii

Slovenské hádzanárky sa v brazílskom Beléme otestujú v troch zápasoch so súpermi z amerického kontinentu
29.11.2016, Autor: SITA, Foto: Ženská reprezentácia

Hádzanárky Slovenska sa v nedeľu večer dlho nemohli tešiť z postupu do II. fázy kvalifikácie MS žien 2017, lebo hneď na druhý deň ich čakal časovo náročný presun za ďalšími povinnosťami. Po víťazstve nad Litvou 27:16 si v Šali zabezpečili druhú postupovú miestenku na turnaji 1. skupiny I. fázy kvalifikácie a v pondelok ráno odleteli do Brazílie, kde sa od 1. do 3. decembra predstavia na 2. ročníku medzinárodného turnaja štyroch krajín za účasti domácej reprezentácie a výberov Kuby a Uruguaja. "Máme pred sebou náročný program. Okrem troch turnajových zápasov aj štyri tréningové jednotky. V súčte aj s kvalifikáciou odohráme v priebehu deviatich dní šesť stretnutí, preto musíme k tomu pristúpiť opatrne, rozložiť záťaž medzi dievčatá, aby sa nezranili," uviedol kouč SR Dušan Poloz, ktorý má na juhoamerickom kontinente k dispozícii 15-členný káder.

Z hráčok, ktoré sa zúčastnili na minulotýždňovom zraze v Šali, necestovali do Brazílie Gubiková, Rebičová, Czanik, Veselková, Michnová, Bujnochová a Pócsíková. V kvalifikácii si nezahrali, ale v Beléme dostanú príležitosť Pastorková, Klučková a A. Kostelná. 

Slovenky, pre ktoré bude turnaj už prípravou na júnovú II. fázu kvalifikácie (play-off) MS 2017, preveria tri družstvá z amerického kontinentu. S Brazílčankami, ktoré skončili piate na OH 2016 v Riu de Janeiro, sa stretli v tomto roku už dvakrát. V júni zdolali svetové šampiónky v Nitre (26:25) a v Bratislave im podľahli (21:23). 

"Ešte sa budem baviť s dánskym trénerom Brazílčaniek Mortenom Soubakom o tom, ako poňať tento turnaj. Po informáciách o súperoch sa rozhodneme, či budeme skúšať nové veci, alebo zdokonaľovať náš súčasný herný systém," dodal Poloz, ktorého zverenky čakajú postupne Uruguajčanky (1. 12.), Kubánky (2. 12.) a Brazílčanky (3. 12.).

Nominácia hádzanárok Slovenska na medzinárodný turnaj v brazílskom Beléme (1. - 3. 12. 2016): 

brankárky: Adriana Medveďová (Iuventa Michalovce), Simona Súlovská (HK Slávia Partizánske) 

pivotky: Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR), Kristína Pastorková (SHK Veselí nad Moravou/ČR) 

krídelníčky: Lýdia Jakubisová (Thüringer HC/Nem.), Lucia Mikulčík (DHK Baník Most/ČR), Alžbeta Rechtorisová (DHC Sokol Poruba/ČR), Mária Holešová (Iuventa Michalovce), Lívia Klučková (HK Slovan Duslo Šaľa) 

spojky: Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Monika Rajnohová (Skara HF/Švéd.), Julia Kučerová (Kisvárdai KC/Maď.), Simona Szarková (DHK Baník Most/ČR), Alica Kostelná (DHC Sokol Poruba/ČR), Veronika Habánková (Iuventa Michalovce) 


Program turnaja: 

štvrtok 1. 12.: 19.00 h SEČ Uruguaj - Slovensko, 21.45 Brazília - Kuba 

piatok 2. 12.: 22.00 h Slovensko - Kuba, 0.30 h (už v sobotu) Brazília - Uruguaj 

sobota 3. 12.: 14.00 Brazília - Slovensko, 16.00 Kuba - Uruguaj 


Viac fotiek z Brazílie nájdete na facebookovom profile SZH.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner