Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovenky po postupe v kvalifikácii MS na turnaji v Brazílii

Slovenské hádzanárky sa v brazílskom Beléme otestujú v troch zápasoch so súpermi z amerického kontinentu
29.11.2016, Autor: SITA, Foto: Ženská reprezentácia

Hádzanárky Slovenska sa v nedeľu večer dlho nemohli tešiť z postupu do II. fázy kvalifikácie MS žien 2017, lebo hneď na druhý deň ich čakal časovo náročný presun za ďalšími povinnosťami. Po víťazstve nad Litvou 27:16 si v Šali zabezpečili druhú postupovú miestenku na turnaji 1. skupiny I. fázy kvalifikácie a v pondelok ráno odleteli do Brazílie, kde sa od 1. do 3. decembra predstavia na 2. ročníku medzinárodného turnaja štyroch krajín za účasti domácej reprezentácie a výberov Kuby a Uruguaja. "Máme pred sebou náročný program. Okrem troch turnajových zápasov aj štyri tréningové jednotky. V súčte aj s kvalifikáciou odohráme v priebehu deviatich dní šesť stretnutí, preto musíme k tomu pristúpiť opatrne, rozložiť záťaž medzi dievčatá, aby sa nezranili," uviedol kouč SR Dušan Poloz, ktorý má na juhoamerickom kontinente k dispozícii 15-členný káder.

Z hráčok, ktoré sa zúčastnili na minulotýždňovom zraze v Šali, necestovali do Brazílie Gubiková, Rebičová, Czanik, Veselková, Michnová, Bujnochová a Pócsíková. V kvalifikácii si nezahrali, ale v Beléme dostanú príležitosť Pastorková, Klučková a A. Kostelná. 

Slovenky, pre ktoré bude turnaj už prípravou na júnovú II. fázu kvalifikácie (play-off) MS 2017, preveria tri družstvá z amerického kontinentu. S Brazílčankami, ktoré skončili piate na OH 2016 v Riu de Janeiro, sa stretli v tomto roku už dvakrát. V júni zdolali svetové šampiónky v Nitre (26:25) a v Bratislave im podľahli (21:23). 

"Ešte sa budem baviť s dánskym trénerom Brazílčaniek Mortenom Soubakom o tom, ako poňať tento turnaj. Po informáciách o súperoch sa rozhodneme, či budeme skúšať nové veci, alebo zdokonaľovať náš súčasný herný systém," dodal Poloz, ktorého zverenky čakajú postupne Uruguajčanky (1. 12.), Kubánky (2. 12.) a Brazílčanky (3. 12.).

Nominácia hádzanárok Slovenska na medzinárodný turnaj v brazílskom Beléme (1. - 3. 12. 2016): 

brankárky: Adriana Medveďová (Iuventa Michalovce), Simona Súlovská (HK Slávia Partizánske) 

pivotky: Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR), Kristína Pastorková (SHK Veselí nad Moravou/ČR) 

krídelníčky: Lýdia Jakubisová (Thüringer HC/Nem.), Lucia Mikulčík (DHK Baník Most/ČR), Alžbeta Rechtorisová (DHC Sokol Poruba/ČR), Mária Holešová (Iuventa Michalovce), Lívia Klučková (HK Slovan Duslo Šaľa) 

spojky: Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Monika Rajnohová (Skara HF/Švéd.), Julia Kučerová (Kisvárdai KC/Maď.), Simona Szarková (DHK Baník Most/ČR), Alica Kostelná (DHC Sokol Poruba/ČR), Veronika Habánková (Iuventa Michalovce) 


Program turnaja: 

štvrtok 1. 12.: 19.00 h SEČ Uruguaj - Slovensko, 21.45 Brazília - Kuba 

piatok 2. 12.: 22.00 h Slovensko - Kuba, 0.30 h (už v sobotu) Brazília - Uruguaj 

sobota 3. 12.: 14.00 Brazília - Slovensko, 16.00 Kuba - Uruguaj 


Viac fotiek z Brazílie nájdete na facebookovom profile SZH.

ROK 2016: 1 252 600,- EUR
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner