Prešov v SEHA League vyťažil doma proti Našiciam len bod

Tatran Prešov (SR) - RK Nexe Našice (Chor.) 29:29 (19:16)
30.11.2016, Autor, Foto: SITA

Hádzanári Tatrana Prešov nevyužili v 6. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" ďalšiu príležitosť posunúť sa v tabuľke vyššie. V stredajšom predohrávanom stretnutí 15. kola nezužitkovali naplno výhodu domáceho prostredia, keď v Tatran handball aréne remizovali s RK Nexe Našice 29:29 (19:16). Prešovčania nezdolali svojho chorvátskeho súpera aj druhýkrát (na jeho palubovke triumfovali 31:25) v aktuálnej sezóne a zatiaľ ho nepreskočili v aktuálnom poradí súťaže.

Prešovčania lepšie vstúpili do stretnutia, v 11. min mali k dobru štvorgólový náskok (7:3) a o chvíľu neskôr ho najmä vďaka kanonáde Rábeka s Peskovom zvýšili na 9:4. Hostia sa však rýchlo dotiahli, po štvrťhodine hry zaostávali 7:9 a v 24. min dokonca už iba 13:14. V zostávajúcom čase I. polčasu sa im vyrovnať nepodarilo a do kabín išli za stavu 16:19. Našiciam po zmene strán stačilo 7 minút, aby manko zmazali (20:20). Po trojgólovej šnúre sa Nexe dostalo v 51. min do vedenia 28:25, ale Tatran odpovedal rovnakou mincou a Hrstka vyrovnal v 57. min na 28:28. Vzápätí Rábek naklonil skóre na domácu stranu, ale posledné slovo mal Nenadič, ktorý stanovil konečný rezultát na 29:29. Najlepším strelcom Šarišanov bol 11-gólový Rábek.

Zverenci Rastislava Trtíka majú po desiatich vystúpeniach bilanciu dve výhry - jedna remíza - sedem prehier a so 7 bodmi na konte sú v tabuľke naďalej na predposlednej 9. priečke s bodovým odstupom na siedme Našice, ktoré sa predstavili v stredu pod vedením nového kouča Hrvoje Horvata. Úradujúci slovenský šampión odohrá v SEHA League ďalšie stretnutie nasledujúci utorok 6. decembra, keď v predohrávke 18. kola privíta od 18.00 h HRK Izvidjač Central Osiguranje Ljubuški z Bosny a Hercegoviny, ktorému sa bude snažiť odplatiť nedávnu prehru 28:33.

Výsledok - streda - SEHA Gazprom League 2016/2017 - predohrávka 15. kola:

Najviac gólov: Rábek 11/1, Peskov 8, Hrstka a Ľ. Šárpataky po 3 - Zrnič 6/2, Nuič a Nenadič po 5

Pok. hody: 1/1 - 2/2, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Herczeg a Südi (obaja Maď.), 1000 divákov