Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Poruba víťazom Českého pohára, prvá trofej pre Olšavského

DHC Sokol Poruba premiérovo s trofejou za triumf v Českom pohári hádzanárok
29.12.2016, Autor: SITA, Foto: chf.cz, Alžbeta Vejrostová

Hádzanárky DHK Baník Most neobhájili svoj triumf v Českom pohári. Prvá domáca trofej v sezóne 2016/2017 patrí hráčkam DHC Sokol Poruba, ktoré ju získali premiérovo. Tím z Ostravy vo finále aktuálne edície Českého pohára zdolal v Jindřichovom Hradci, ktoré bolo reprízou z uplynulého ročníka, obhajcu DHK Baník Most vďaka druhopolčasovému obratu 32:27 (12:15)

Poruba potvrdila dobrú formu na záverečnom turnaji, keď v semifinále vyradila DHC Slavia Praha 28:22 (12:10). Vo finále išla do vedenia 5:2, ale Mostu sa podarilo po oddychovom čase vyrovnať na 6:6 a potom aj nakloniť skóre na svoju stranu. Baník vyhrával už rozdielom štyroch gólov, keď pred prestávkou znížila Rechtorisová na 12:15. Družstvo DHC Sokol hneď po zmene strán otočilo na 17:16, štvrťhodinu pred koncom bolo ešte 22:22, ale záver už patril jednoznačne hráčkam Poruby, ktoré pri predchádzajúcich štyroch finálových pokusoch ešte pod vedením Slováka Jána Beňadika neuspeli. Piaty pokus - prvý pod taktovkou Beňadikovho krajana Petra Olšavského - bol už víťazný. "Tréner má na úspechu určite veľký podiel, ale som hrdá na celý tím za prístup k turnaju Final 4 v Jindřichovom Hradci. Je to obrovský úspech pre celý klub," uviedla pre klubový web Šárka Marčíková. Svoje zverenky pochválil aj kouč Olšavský, ktorý má v zbierke aj triumf v Slovenskom pohári. V sezóne 2011/2012 v ňom dosiahol celkové víťazstvo na lavička HK Danlog Partizánske. "Som veľmi rád, že dievčatá ukázali predovšetkým silu kolektívu, ktorá sa postupne zväčšovala. Nezložili sme sa v prvom polčase a najmä hráčky sa stotožnili s tým, že keď budú veriť v úspech, snaha a nasadenie sa im oplatia. To sa aj potvrdilo."

Poruba prekazila Mostu šancu získať cennú pohárovú trofej získali štvrtýkrát za sebou i v klubovej histórii. Zároveň mu odplatila prehru 19:27 (8:14) z finále Českého pohára 2015/2016. "Našim problémom bolo, že sa nám nedarila podľa predstáv hra v obrane. Potom nám to nešlo ani v prechode do protiútoku a mali sme aj ťažkosti presadiť sa cez defenzívu súpera. Najhoršia však bola strata Michaely Borovskej, ktorá si obnovila zranenie v minulosti už operovaného ramena. Žiaľ, polčasová prestávka nás pribrzdila a po zmene strán sme sa už nedokázali dostať do patričného tempa a zvrátiť vývoj duelu," uviedol pre stránku chf.cz slovenský kormidelník českého šampióna Peter Dávid, ktorého zverenky v semifinále vyradili HC Zlín 26:22 (15:11), ale posledný krok o obhajobe už nezvládli. 

Na oboch stranách sa predstavilo viacero slovenských hádzanárok. Radosť z prvenstva si mohlo vychutnať kvinteto v drese DHC Sokol. Alžbeta Rechtorisová skórovala vo finále päťkrát, Mária Revajová štyrikrát, Alica Kostelná a Diana Tomášechová prispeli k triumfu jedným gólom, Eva Minárčiková sa nezapísala do streleckej listiny. Na opačnej strane patrili k najlepším strelkyniam zdolaných finalistiek Simona Szarková a Lucia Mikulčík, autorky 4 presných zásahov.


Výsledok - Český pohár v hádzanej žien 2016/2017 - finále (Jindřichov Hradec):

DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 32:27 (12:15)

Najviac gólov: Konečná 8, Rechtorisová 5, Š. Marčíková 4/1, Revajová 4, A. Kostelná a Tomášechová po 1 - Jeřábková 6, S. Szarková, Mikulčík a Zachová po 4

pok. hody: 2/2 - 3/2, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 653 divákov

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner