Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Kosák v Hlohovci náhradou za Žernoviča

Martin Kosák mal chytať za Šaľu, ale bude pôsobiť v Hlohovci
04.01.2017, Autor: SITA, Foto: Facebook HK Agro Topoľčany

Hádzanári HC Sporta Hlohovec prišli o svoju brankársku jednotku. Ako je už pár dní známe, Marián Žernovič zamieri z tímu úradujúceho vicemajstra k aktuálnemu lídrovi tabuľky najvyššej slovenskej HKM Šaľa. Známe je už aj meno jeho nástupcu. Žernovičovo miesto v hlohovskej bránke zaujme Martin Kosák, ktorý mal v aktuálnej sezóne chytať za šaliansky tím, ale znemožnilo mu to zranenie kolena a následná operácia. Predtým pôsobil na extraligovej úrovni v Slovane Modra.


"Pred sezónou sme sa pustili do obmeny kádra, ktorá pokračuje aj po sviatkoch a do jarných bojov máme pripravené ďalšie zmeny. Prioritou zostáva prvá šestka po základnej časti, aby sme si zaistili účasť v pripravovanej česko-slovenskej súťaži HIL. V nadstavbe sa hrá o ďalších dvadsať bodov a verím, že nás čaká zaujímavá druhá polovica sezóny," uviedol k informácii o zmene na brankárskom poste na klubovom webe prezident HC Sporta Patrik Voltmann.


Dvadsaťštyriročný Bratislavčan Kosák bol počas štúdií v Nemecku hráčom TV Grosswallstadt, HSG Düsseldorf a SC Bayer 05 Uerdingen. Ako mládežnícky reprezentant sa v roku 2010 pod vedením kouča Slavomíra Kroka zúčastnil na majstrovstvách Európy hráčov do 18 rokov v Čiernej Hore. Od augusta 2016 zastáva pozíciu PR manažéra Slovenského zväzu hádzanej (SZH). 

ROK 2016: 1 252 600,- EUR
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner