Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Kosák v Hlohovci náhradou za Žernoviča

Martin Kosák mal chytať za Šaľu, ale bude pôsobiť v Hlohovci
04.01.2017, Autor: SITA, Foto: Facebook HK Agro Topoľčany

Hádzanári HC Sporta Hlohovec prišli o svoju brankársku jednotku. Ako je už pár dní známe, Marián Žernovič zamieri z tímu úradujúceho vicemajstra k aktuálnemu lídrovi tabuľky najvyššej slovenskej HKM Šaľa. Známe je už aj meno jeho nástupcu. Žernovičovo miesto v hlohovskej bránke zaujme Martin Kosák, ktorý mal v aktuálnej sezóne chytať za šaliansky tím, ale znemožnilo mu to zranenie kolena a následná operácia. Predtým pôsobil na extraligovej úrovni v Slovane Modra.


"Pred sezónou sme sa pustili do obmeny kádra, ktorá pokračuje aj po sviatkoch a do jarných bojov máme pripravené ďalšie zmeny. Prioritou zostáva prvá šestka po základnej časti, aby sme si zaistili účasť v pripravovanej česko-slovenskej súťaži HIL. V nadstavbe sa hrá o ďalších dvadsať bodov a verím, že nás čaká zaujímavá druhá polovica sezóny," uviedol k informácii o zmene na brankárskom poste na klubovom webe prezident HC Sporta Patrik Voltmann.


Dvadsaťštyriročný Bratislavčan Kosák bol počas štúdií v Nemecku hráčom TV Grosswallstadt, HSG Düsseldorf a SC Bayer 05 Uerdingen. Ako mládežnícky reprezentant sa v roku 2010 pod vedením kouča Slavomíra Kroka zúčastnil na majstrovstvách Európy hráčov do 18 rokov v Čiernej Hore. Od augusta 2016 zastáva pozíciu PR manažéra Slovenského zväzu hádzanej (SZH). 

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner