Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Dominik krok najlepším strelcom Yellow cupu

Hráč Tatrana Prešov s 23 gólmi najlepším strelcom turnaja vo Švajčiarsku
09.01.2017, Autor: redakcia

Slovenský olympijský výber obsadil na Yellow Cupe v švajčiarskom Winterthure po troch prehrách posledné 4. miesto, najlepším strelcom turnaja sa však stal odchovanec bardejovskej hádzanej Dominik Krok. Spojka Tatranu Prešov nastrieľala na turnaji spolu 23 gólov, v prvom zápase proti Švajčiarsku 5, proti Brazílií 6 a v poslednom vystúpení Slovákov proti Rumunsku 12. Ešte počas návratu z turnaja sa s Dominikom Krokom porozprávala redakcia slovakhandball.sk

Ako hodnotíte výkon olympijského výberu na Yellow Cupe?   

Čo sa týka výkonu nášho tímu na turnaji, tak od začiatku turnaja sme boli trochu ustráchaní a myslím, že sme hrali až s prílišným rešpektom, hlavne v prvých polčasoch proti Švajčiarsku a Brazílii. V druhých polčasoch to už bolo o čosi lepšie. Posledný zápas s Rumunskom to už bolo niečo úplne iné. Od začiatku sme šlapali, nebáli sme sa kombinovať a strielať v útoku a fungovala aj obrana. Prehrali sme o 4 góly, čo je škoda, pretože chýbalo málo k tomu a možno by sme minimálne remízovali. Máme ešte určite nedostatky hlavne v komunikácii a musíme sa viac zohrať. Každým tréningom a zápasom to bude určite lepšie.

Stali ste sa najlepším strelcom turnaja, ste spokojný so svojim výkonom?  

Som veľmi rád, že sa mi darilo strelecky, hlavne proti Rumunsku. Snažil som sa odovzdať na palubovke všetko, čo viem, ale bez mojich spoluhráčov by to nebolo ľahké, takže ďakujem aj im, že mi k tomu pomohli. 

Aká partia sa zišla v olympijskom výbere?

Myslím, že partia je výborná, veľa nás už bolo aj v mládežníckych reprezentáciach, či už v kadetoch alebo v junioroch, takže sa navzájom dobre poznáme a nie je s tým vôbec žiadny problém. Dúfam, že nám to pôjde čoraz lepšie a lepšie. 

Olympijský výber Slovenska po záverečnom zápase na turnaji
Tréner olympisjkého výberu Slovenska Václav Straka s trénerom rumunskej reprezentácie a FC Barcelona Xavierom Pascualom
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner