Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Rajnohová pripravená prebrať zodpovednosť a potiahnuť mladé Trenčianky

Monika Rajnohová rešpektuje svoju mamu aj ako trénerku
10.01.2017, Autor: redakcia, Foto: AS Trenčín hádzaná Facebook

Do spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) sa vrátila kvalitná hráčka. Reprezentantka SR Monika Rajnohová si v interlige naposledy zahrala v sezóne 2014/2015 v drese Slavie Praha. Potom sa vydala na legionárske chodníčky - najskôr do maďarského Mosonmagyaróváru a následnej do švédskej Skary. Na severe Európy však v závere roka 2016 predčasne po necelom polroku skončila a vrátila sa do Trenčína, ktorého je 23-ročná spojka odchovankyňou. Po prvom vystúpení v drese tímu spod hradu Matúša Čáka si ochotne našla čas aj na rozhovor pre slovakhandball.sk.


Čo je za vaším predčasným návratom zo Švédska?

- Vrátila som sa z dôvodu, že som tam necítila môj osobný rozvoj a napredovanie. Počas sezóny sme mali menej tréningov a ani ich kvalitatívna úroveň nespĺňala moje očakávania. To, čo som odtrénovala tam, môžem aj na Slovensku. Práve preto som sa rozhodla v Skare skončiť.


Prečo viedli vaše kroky práve do HK AS Trenčín?

- Tento klub veľmi dobre poznám a viem, ako sa v ňom trénuje. Mne osobne sa tréningy svojou náročnosťou páčia a na pol roka som nechcela nič iné riešiť. 


Vedenie klubu HK AS od vás očakáva, že pomôžete mladším spoluhráčkam svojimi skúsenosťami a zároveň prispejete k tomu, aby získali na palubovke väčšiu sebadôveru.

- Keďže ja patrím popri mladých dievčatách v tíme medzi najstaršie, tak mi pripadla aj nová a náročná úloha, ktorou je prebrať na seba zodpovednosť a potiahnuť družstvo. Je to pre mňa pomerne nové, preto sa budem snažiť zhostiť sa jej čo najlepšie. 


V sobotu ste si po vyše päť a pol roku opäť obliekli trenčiansky dres.

- S premiérou nie som príliš spokojná. Začali sme veľmi dobre, teda predovšetkým v obrane. Myslím si, že prvý polčas v našom podaní bol solídny. Žiaľ, druhé dejstvo sme nezvládli hneď na začiatku. Trenčín účinkuje vo WHIL s družstvom, ktoré do minulého roku hralo dorasteneckú súťaž, preto si myslím, že to chce len čas, disciplínu a tvrdú prácu. 


Trénerkou Trenčína je Zdena Rajnohová. Je pre vás zvláštne nastupovať pod vedením vlastnej mamy?

- Každopádne to nie bežné, aby ma trénovala mama, ale už som si na ňu zvykla aj v tejto pozícii. Samozrejme, rešpektujem ju aj ako trénerku.


V kádri je aj vaša mladšia sestra Erika, ktorá bola doteraz zranená, ale už onedlho by sa mohla objaviť v zostave.

- Určite sa teším na ten okamih, keď si zahrám so sestrou. Verím, že sa tak stane už čoskoro.


S klubom ste sa dohodli na pôsobení do konca aktuálnej sezóny. Kam povedú vaše kroky po nej?

- Moju budúcnosť určite riešim, ale zatiaľ nebudem predbiehať.

ROK 2016: 1 252 600,- EUR
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner