Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Rajnohová pripravená prebrať zodpovednosť a potiahnuť mladé Trenčianky

Monika Rajnohová rešpektuje svoju mamu aj ako trénerku
10.01.2017, Autor: redakcia, Foto: AS Trenčín hádzaná Facebook

Do spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) sa vrátila kvalitná hráčka. Reprezentantka SR Monika Rajnohová si v interlige naposledy zahrala v sezóne 2014/2015 v drese Slavie Praha. Potom sa vydala na legionárske chodníčky - najskôr do maďarského Mosonmagyaróváru a následnej do švédskej Skary. Na severe Európy však v závere roka 2016 predčasne po necelom polroku skončila a vrátila sa do Trenčína, ktorého je 23-ročná spojka odchovankyňou. Po prvom vystúpení v drese tímu spod hradu Matúša Čáka si ochotne našla čas aj na rozhovor pre slovakhandball.sk.


Čo je za vaším predčasným návratom zo Švédska?

- Vrátila som sa z dôvodu, že som tam necítila môj osobný rozvoj a napredovanie. Počas sezóny sme mali menej tréningov a ani ich kvalitatívna úroveň nespĺňala moje očakávania. To, čo som odtrénovala tam, môžem aj na Slovensku. Práve preto som sa rozhodla v Skare skončiť.


Prečo viedli vaše kroky práve do HK AS Trenčín?

- Tento klub veľmi dobre poznám a viem, ako sa v ňom trénuje. Mne osobne sa tréningy svojou náročnosťou páčia a na pol roka som nechcela nič iné riešiť. 


Vedenie klubu HK AS od vás očakáva, že pomôžete mladším spoluhráčkam svojimi skúsenosťami a zároveň prispejete k tomu, aby získali na palubovke väčšiu sebadôveru.

- Keďže ja patrím popri mladých dievčatách v tíme medzi najstaršie, tak mi pripadla aj nová a náročná úloha, ktorou je prebrať na seba zodpovednosť a potiahnuť družstvo. Je to pre mňa pomerne nové, preto sa budem snažiť zhostiť sa jej čo najlepšie. 


V sobotu ste si po vyše päť a pol roku opäť obliekli trenčiansky dres.

- S premiérou nie som príliš spokojná. Začali sme veľmi dobre, teda predovšetkým v obrane. Myslím si, že prvý polčas v našom podaní bol solídny. Žiaľ, druhé dejstvo sme nezvládli hneď na začiatku. Trenčín účinkuje vo WHIL s družstvom, ktoré do minulého roku hralo dorasteneckú súťaž, preto si myslím, že to chce len čas, disciplínu a tvrdú prácu. 


Trénerkou Trenčína je Zdena Rajnohová. Je pre vás zvláštne nastupovať pod vedením vlastnej mamy?

- Každopádne to nie bežné, aby ma trénovala mama, ale už som si na ňu zvykla aj v tejto pozícii. Samozrejme, rešpektujem ju aj ako trénerku.


V kádri je aj vaša mladšia sestra Erika, ktorá bola doteraz zranená, ale už onedlho by sa mohla objaviť v zostave.

- Určite sa teším na ten okamih, keď si zahrám so sestrou. Verím, že sa tak stane už čoskoro.


S klubom ste sa dohodli na pôsobení do konca aktuálnej sezóny. Kam povedú vaše kroky po nej?

- Moju budúcnosť určite riešim, ale zatiaľ nebudem predbiehať.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner