Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Revajová opäť pri chuti, Poruba poľahky do štvrťfinále

Mária Revajová dosiahla v dvojzápase osemfinále Vyzývacieho pohára proti kosovskému súperovi dovedna 23 gólov
13.02.2017, Autor: SITA, Foto: zeny.chf.cz

Hádzanárky účastníka ženskej slovensko-českej interligy (WHIL) DHC Sokol Poruba si zahrajú vo štvrťfinále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) žien 2017/2018. Osemfinálovú prekážku preskočili poľahky, keď pred týždňom v hale ostravskej Sarezy deklasovali kosovské družstvo KHF Shqiponja 51:18 (27:8) a vo víkendovej odvete jednoznačne uspeli aj na palubovke súpera v Gjakove 46:22 (23:12).


    Pri streleckej chuti bola opäť Slovenka Mária Revajová. Doma dosiahla 11 gólov a vonku nastrieľala do siete KHF dokonca tucet presných zásahov. K víťazstvu prispeli aj ďalšie slovenské hráčky v službách ostravského tímu. Krídelníčka Alžbeta Rechtorisová skórovala päťkrát, Diana Tomášechová pridala tri góly, pivotka Eva Minárčiková sa zapísala do streleckej listiny dvakrát a raz skončila lopta v sieti aj po pokuse spojky Alice Kostelnej.


    "Sme radi, že je to za nami a všetky dievčatá to prežili v zdraví. Podmienky v hale boli na hranici regulárnosti. Potešil ma náš výkon, nebolo to jednoduché, lebo domáce hrali veľmi agresívne a chvíľami až zákerne. Priebeh bol od začiatku jednoduchý. Bola to pre nás ďalšia cenná pohárová skúsenosť, ktorá sa nám môže v ďalšej fáze súťaže hodiť," uviedol pre klubový web slovenský kouč Poruby Peter Olšavský, ktorého zverenky sa môžu tešiť na štvrťfinálového súpera. Ten bude z Chorvátska, Španielska, Holandska, Poľska, Švajčiarska alebo Švédska.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner