Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Goluža v Prešove, Trtík do konca sezóny

Slavko Goluža by mal byť údajne novým trénerom hádzanárov Tatrana Prešov, vedenie klubu to zatiaľ nepotvrdilo
16.02.2017, Autor: SITA, Foto: Korzár - Ján Leško

Hádzanárov Tatrana Prešov povedie do konca sezóny 2016/2017 Rastislav Trtík. Potvrdil to majiteľ prešovského klubu Miloslav Chmeliar. Zmena na trénerskom poste však nie je vylúčená od ďalšieho súťažného ročníka. Podľa informácie, ku ktorej sa dostala agentúra SITA - nie však z prešovského prostredia - by na lavičku úradujúceho slovenského majstra mal zasadnúť kouč z Chorvátska. Indície naznačujú, že by to mal byť Slavko Goluža. Chorvátsky kormidelník sa v sobotu dokonca objavil v Tatran handball aréne na rozlúčkovom zápase Šarišanov v Lige majstrov proti španielskemu tímu Naturhouse La Rioja (30:27).

Bývalý hráč a kouč RK Záhreb i reprezentácie Chorvátska (ako hlavný tréner s ňou získal bronzy na OH 2012, ME 2012 i MS 2013) zdôvodnil svoju návštevu tohto duelu pre denník Korzár diplomaticky: "Ja som prišiel do Prešova za priateľmi a pozrieť si dobrú hádzanú.“ Chmeliar k jeho prítomnosti poznamenal: "Pán Goluža to už povedal. Ja len dodám, že na trénerskom poste v Prešove sa nič nemení. Do konca tejto sezóny má platnú zmluvu náš súčasný tréner.“ Jeho slová však nevyvrátili domnienku, že práve 45-ročný dvojnásobný olympijský víťaz z Atlanty 1996 a Atén 2004 nahradí na pozícii šéfa realizačného tímu Trtíka. Ten pred rokom predĺžil kontrakt do konca sezóny 2016/2017. Súčasťou zmluvy je opcia, ktorá musí byť podľa nedávnej informácie od generálneho manažéra Tatrana Branka Benka uplatnená do konca februára. Zrejme až potom sa priaznivci zeleno-bielych dozvedia, kto povedie mužstvo od leta.

V tejto súvislosti je zaujímavé, že majiteľ Tatrana pred pár mesiacmi vyhlásil, že keď raz Rastislav Trtík v Prešove skončí, ako prvému ponúkne uvoľnený post Petrovi Hatalčíkovi. Rozhodnutie o obsadení pozície trénera je v Chmeliarových rukách. Najbližšie týždne ukážu, či zatiaľ nepotvrdené informácie o dohode s Golužom a jeho príchode do centra Šariša od sezóny 2017/2018 sa ukážu ako pravdivé.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner