P. Bystrica hladko prehrala a premrhala postup

JMS Hurry-Up (Hol.) - MŠK Považská Bystrica (SR) 32:19 (17:10) - prvý zápas 19:30, do štvrťfinále postúpil JMS Hurry-Up
26.02.2017, Autor: SITA, Foto: mšk.sk

Hádzanári MŠK Považská Bystrica sa po víťazstve 30:19 v prvom zápase osemfinálového 4. kola Vyzývacieho pohára mužov 2016/2017 zdali byť už takmer istými postupujúcimi, ale napokon si nezahrajú vo štvrťfinále tejto európskej pohárovej súťaže. Zverenci trénera Václava Straku totiž v nedeľňajšej odvete v Emmene premrhali komfortný 11-gólový náskok z domáceho prostredia, keď holandskému tímu JMS Hurry-Up podľahli 19:32 (10:17). Považania boli v súčte o dva góly horší, a tak namiesto oslavnej dlhej cesty domov im zostali len oči pre plač.

Výsledok - Vyzývací pohár v hádzanej mužov 2016/2017 - 4. kolo (osemfinále) - odveta - nedeľa:

Najviac gólov za JMS: Suelmann 13, Falke 7, Mik a Trainavičius po 3

Zostava a góly MŠK: Biel, Motlík, M. Dobroň - Pupík 2, Cifra, Š. Macháč, Bystrický, Chudoba 9, Jurák, Tumidalský, Strelec, D. Valášek, Vallo 5, Hároník 1, Kardoš, M. Kozák 2

pok. hody: 4/4 - 7/3, vylúčení: 4 - 3, rozhodovali: Dahl Hermann a Madsen (obaja Dán.), 1500 divákov

Domáci začali lepšie a už v úvodnej štvrťhodine si vypracovali päťgólový náskok (11:6). Tento rozdiel svietil na ukazovateli skóre aj v 24. min (13:8), ale družstvo Hurry-Up ešte pred polčasovou prestávkou navýšilo svoje vedenie na 17:10. Holandský tím sa dočkal zmazania výrazného manka z Považia po zmene strán, v 41. min vyhrával 23:12 a neskôr mal už aj postupový náskok - v 47. min 27:15. Družstvo JMS potom zvýšilo svoje vedenie na 29:16 v 54. min. Hosťom sa v zostávajúcom čase už nepodarilo skorigovať na rozdiel, ktorý by ich ešte posunul do štvrťfinále.

Hlas:

Václav Straka (tréner MŠK Považská Bystrica): "Samozrejme, pre nás je to malá športová tragédia. Doma sme súpera zdolali vďaka vydarenej pätnásťminútovke II. polčasu, v ktorej sme hrali agresívne v obrane, vychádzal nám prechod do útoku a zákrokom brankára. Žiaľ, dnes nám tieto tri atribúty vo výkone chýbali. V odvete sme chceli hrať na kontry, ale toto sme nesplnili, nepodržali nás ani brankári. Upozorňovali sme hráčov, že domáci budú hrať vabank, čomu sme v I. polčase podľahli. Po zmene strán sme chceli zatvoriť stred obrany, aby hráči Hurry-Up zakončovali z krídla. Neboli sme však dostatočne agresívni. K tomu sa pridalo množstvo nevyužitých šancí, či už strely do konštrukcie bránky alebo aj nepremenené pokutové hody. Potom už svoje zohralo aj domáce prostredie. Nám už chýbali sily. Šimon Macháč, jeden z našich kľúčových hráčov, nastúpil chorý a duel ani nedohral. Draho sme zaplatili za tieto skúsenosti. Súperovi však musím zagratulovať, hral totiž veľmi dobre."