Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Erlangen predĺžil zmluvu s M. Straňovským

Martin Straňovský bude minimálne do konca nasledujúcej sezóny pôsobiť v HC Erlangen
02.03.2017, Autor: SITA, Foto: openpr.de

Slovenský hádzanársky reprezentant Martin Straňovský bude naďalej pôsobiť v nemeckom klube HC Erlangen. Účastník I. bundesligy v závere uplynulého týždňa oznámil, že predĺžil s 31-ročným hráčom zmluvu o ďalší rok. Aktuálny kontrakt je teraz platný do leta 2018.


Straňovský prestúpil do Erlangenu v lete 2014 z tímu španielskeho majstra FC Barcelona a od začiatku svojho pôsobenia v Bavorsku sa zaradil medzi opory mužstva. "Moja rodina i ja sa cítime v Erlangene veľmi príjemne a chceli sme tu zostať. S tímom HCE sme za uplynulých dva a pol roka veľa dosiahli a chceme na našej spoločnej ceste hore pokračovať. Budem bojovať o to, aby nám to vyšlo," vyjadril sa pre klubovú stránku M. Straňovský, ktorého pôvodná zmluva mala platnosť do 30. júna 2017.


"Všetci sa zhodneme, že o športových kvalitách Martina, ktorý je stále jedným z najlepších ľavých krídel v bundeslige, niet pochýb. My a takisto aj on sme mali záujem na pokračovaní spolupráce. Nebolo jednoduché pre všetky zúčastnené strany dospieť ku schodnému riešeniu, ale napokon sa nám to podarilo, čo ma veľmi teší," komentoval na oficiálnom klubovom webe výkonný šéf HC Erlangen René Selke predĺženie zmluvy s novozámockým odchovancom, ktorý nastupuje aj na poste strednej spojky.


Martin Straňovský je aktuálne druhým najlepším strelcom Erlangenu po Olem Rahmelovi, keď v 20 odohraných dueloch skóroval 78-krát (v celkovom poradí súťaže je 31.). V prvej sezóne po jeho príchode sa erlangenskému tímu nepodarilo udržať medzi nemeckou elitou, v minulom ročníku triumfoval v II. bundeslige a vybojoval si postup a v aktuálnej sezóne si počína nad očakávanie, keď mu patrí 8. miesto. Nebyť víkendového domáceho zaváhania s GWD Minden mohol figurovať už na 6. priečke.


Mladší z bratov Straňovských pred prestupom do Nemecka strávil deväť rokov v Španielsku, kde si najskôr obliekal dres Realu Ademar León (2005 - 2012) a potom prestúpil do katalánskeho veľkoklubu FC Barcelona (2012 - 2014), s ktorým popri dominancii na domácej scéne bol raz finalistom a raz skončil tretí v Lige majstrov. Na Slovensku hrával len za HC Štart Nové Zámky.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner