Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Získal s nimi titul na OH aj MS. Červar už oficiálne opäť trénerom Chorvátov

Skúsený 66-ročný odborník uzavrel zmluvu do 1. apríla 2018
21.03.2017, Autor: SITA, Foto: tportal.hr

Lino Červar sa už aj oficiálne vrátil na lavičku mužskej hádzanárskej reprezentácie Chorvátska. Svetoznámy 66-ročný odborník rozviazal kontrakt s Macedónskou hádzanárskou federáciou a s vedením Chorvátskeho hádzanárskeho zväzu (HRS) uzavrel zmluvu do 1. apríla 2018.


"Život trénera je cesta s kufrom v ruke. U niekoho dlhšia, u niekoho, žiaľ, krátky výlet. Moja cesta je dlhá. Trénujem štyridsať rokov, z nich dvadsať v cudzine. Nadíde však čas, keď si človek praje byť doma, s deťmi, s vnúčatami. Chcem sa poďakovať macedónskej federácii a celej reprezentácii, privítali ma s otvorenou náručou. Lúčenie je vždy ťažké, ale keď sa vraciate domov, je to vždy jednoduchšie, lebo ste tam obklopení ľuďmi, ktorí vás rešpektujú a majú radi," skonštatoval na prezentačnej tlačovej besede rodák z Istrie, jeho slová tlmočil oficiálny web HRS.


Červar úspešne viedol Chorvátov v rokoch 2002 - 2010, získal s nimi najmä tituly na MS v Portugalsku 2003 aj OH v Aténach 2004 a viaceré ďalšie medaily. Mal k dispozícii výnimočnú generáciu hráčov okolo Ivana Baliča, Igora Voriho, Slavka Golužu, Mirzu Džombu či Petara Metličiča. Teraz nahradil vo funkcii Željka Babiča, ktorý skončil po nevydarených januárových MS, kde Chorváti nezískali medailu. O necelý rok 12. - 28. januára 2018 budú v Záhrebe, Splite, Varaždíne a Poreči hostiť majstrovstvá Európy - už s Červarom na lavičke.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner