Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

 Poruba po hladkej prehre v Hööre s malou šancou na finále

Peter Olšavský (tréner Poruby pred odvetou semifinále Vyzývacieho pohára): "Pre nás je dôležité, aby sme sa poučili a v Ostrave ukázali, že aj s takým tímom ako Höör môžeme hrať vyrovnanú partiu"
10.04.2017, Autor: SITA, Foto: hazenaporuba.cz

Šanca, že si hádzanárky DHC Sokol Poruba zahrajú vo finále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) žien 2016/2017 a napodobnia úspech DHK Baník Most spred štyroch rokov, je po víkende menšia. Český klub neuspel v prvom zápase semifinále na palubovke švédskeho H 65 Höörs HK, kde prehral vysoko 16:28 (8:13) a pred sobotňajšou odvetou v Ostrave sa ocitol v nezávideniahodnej situácii. Hráčky Poruby sa držali do stavu 6:6, potom súper odskočil na 12:6 a po zmene strán svoj náskok ešte zvýraznil. Najlepšími strelkyňami DHC boli trojgólové Slovenky Diana Tomášechová, Eva Minárčiková a Alžbeta Rechtorisová, ich krajanka Alica Kostelná skórovala dvakrát a Mária Revajová sa nezapísala do streleckej listiny.

"Očakával som, že podáme oveľa lepší výkon. Švédky hrali presne to, čo sme predpokladali. Zlyhali sme najmä v koncovke, keď sme zahodili množstvo vyložených príležitostí, čo proti takému silnému súperovi zákonite vypomstí. Urobili sme aj dosť technických chýb a nefungovala nám dobre spolupráca obrany s brankárkou. Höör hral vo veľkej pohode a vyšlo mu prakticky všetko. Nám pri rastúcom náskoku domácich klesalo sebavedomie," zhodnotil pre klubový web výkon svojich zvereniek slovenský kouč DHC Sokol Peter Olšavský.

Pre Porubu je účasť v semifinále zatiaľ najväčším úspechom na európskej pohárovej scéne. Nádej, že ho zvýrazní ešte v tejto edícii, je v súčasnosti malá, ale teoreticky ešte žije. "Nechcem sa púšťať do nejakých prognóz pred odvetou. Pre nás je dôležité, aby sme sa poučili a v Ostrave ukázali, že aj s takým tímom ako Höör môžeme hrať vyrovnanú partiu," dodal Olšavský. Na postupujúceho čaká vo finále Lokomotiva Záhreb, ktorá má za sebou už obe semifinálové merania síl. V chorvátskej metropole si poradila s holandským družstvom Virto / Quintus 24:23 a 27:16.

Pre DHC Sokol Poruba a H 65 Höörs HK toto nie je premiérová vzájomná konfrontácia, stretli sa aj vo Vyzývacom pohári 2013/2014, pričom v oboch osemfinálových dueloch sa tešili z jednogólových víťazstiev hosťujúce tímy, ale vďaka väčšiemu počtu gólov na palubovke súpera postúpil ďalej švédsky klub.


Výsledky prvých stretnutí európskych pohárových súťaží v hádzanej žien 2016/2017 (odvety 15./16. 4.):

Pohár EHF

SG BBM Bietigheim (Nem.) - Nyköbing Falster Haandboldklub (Dán.) 38:27 (19:13)

TuS Metzingen (Nem.) - Rostov nad Donom (Rus.) 18:29 (9:12)


Vyzývací pohár

H 65 Höörs HK (Švéd.) - DHC Sokol Poruba (ČR) 28:16 (13:8)

HC Lokomotiva Záhreb (Chor.) - Virto / Quintus (Hol.) 24:23 (15:11) a 27:16 (12:8), postupuje Lokomotiva, oba zápasy sa hrali v Záhrebe

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner