Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Žernovič do Maďarska, od sezóny 2017/2018 v drese Ferencvárosu

Marián Žernovič bude chytať za nováčika najvyššej maďarskej súťaže
02.05.2017, Autor: SITA / redakcia

Legionárske zastúpenie slovenských hádzanárov v Maďarsku sa opäť rozšíri. Najnovším "prírastkom" je Marián Žernovič, ktorý sa v tamojšej najvyššej súťaži predstaví od sezóny 2017/2018. Dvadsaťpäťročný brankár bude chytať za FTC KN KFT Budapešť, s ktorým sa dohodol na ročnom kontrakte s opciou na rovnako dlhé obdobie.

"Po pár rokoch strávených v extralige v Považskej Bystrici, Hlohovci a teraz v Šali som cítil, že nastal čas vyskúšať si angažmán v zahraničí. Obzvlášť, keďže neprišla zmena v podobe obnovenia česko-slovenskej súťaže, ktorá by priniesla so sebou väčšiu atraktívnosť. Práve zmena súťaže by mala byť novým impulzom aj pre mňa. V Európe je viacero kvalitných líg, maďarská je tiež veľmi dobrá a nezaostáva za nimi. Ja som spokojný, že budem pôsobiť práve tam. Keby prišla možnosť ísť do inej, nebránil by som sa ani tej, ale teraz som rád, že idem do Maďarska. Podpis mojej zmluvy sa zrodil aj za pomoci agentúry Medsport a LOSS. V Šali vedeli o mojom záujme ísť do zahraničia, prijali to v pohode. V Šali som bol maximálne spokojný a chcel by som sa klubu poďakovať za posledný polrok. Verím, že tohtoročné play-off pre mňa nebude znamenať posledné zápasy v drese HKM." povedal pre agentúru SITA M. Žernovič, ktorý je od februára 2017 hráčom HKM Šaľa, kam prestúpil z HC Sporta Hlohovec.

Po maďarských hádzanárskych palubovkách sa pohybuje viacero Slovákov, takže Žernovič mal od koho čerpať informácie. "Samozrejme, rozprával sa s chalanmi. O veciach z pohľadu brankára som sa bavil s Teom Paulom, ktorý navyše pozná aj trénera Ferencvárosu. Povedal, že je to dobrý kouč a zároveň chlapík, čo je veľké plus. Zo získaných informácií viem, že v Maďarsku sú inde nielen z hľadiska úrovne ligy, ale aj fungovania v kluboch. Ani ostatní mi nepovedali nič zlé, takže sa tam už teším." poznamenal považskobystrický odchovanec.

Ferencváros, ktorý je už istým víťazom II. ligy - skupina Východ (NB I/B), keď vyhral všetkých 24 doterajších zápasov, sa vráti medzi maďarskú elitu. "Jednoznačnou ambíciou nováčika je udržať sa. Prvé zápasy ukážu, akí budeme konkurencieschopní. V pohári vyradil môj budúci klub aj dvoch prvoligistov, čím ukázal, že má na to, aby účinkoval v najvyššej súťaži. Verím, že sa nám podarí dobre poskladať tím a ja pomôžem mojimi výkonmi k tomu, aby sme nebojovali o záchranu, ale pohybovali sa v pokojnejších vodách tabuľky," uviedol brankár prezývaný "Žerko", ktorého nestraší ani jazyková bariéra: "Každý z nás sa s tým musí pri odchode do zahraničia popasovať. Od momentu podpisu zmluvy sa snažím pracovať na tom, aby som neprišiel na nové pôsobisko bez znalosti aspoň základných slov. Nebudem mať slovenského spoluhráča, takže budem prinútený naberať vedomosti z maďarčiny."

Žernovič momentálne "bojuje" ešte na dvoch frontoch. V extralige mužov sa snaží preniknúť s HKM Šaľa do finále play-off (v semifinálovej sérii s P. Bystricou je stav 2:1 na zápasy, pozn.) a v drese reprezentácie bojuje o postup na ME 2018. "Naším cieľom je postúpiť so Šaľou do finále. Keď sa nám to podarí, tak znepríjemniť Prešovu každoročné vyhrávanie titulov. Ak vyradíme Považskú Bystricu, tak budeme chcieť odohrať s Tatranom v boji o titul vyrovnané partie, nemienime byť fackovacími panákmi. S reprezentáciou sa sústredíme na stredajší duel s Čiernou Horou, ktorý potrebujeme zvládnuť a potom v sobotu sa pobiť o body aj vonku."

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner