Šaľa uspela na Považí a je prvýkrát vo finále

MŠK Považská Bystrica - HKM Šaľa 22:25 (10:13) - konečný výsledok série 1:3, do finále postúpila Šaľa
10.05.2017, Autor: SITA, Foto: msk.sk

Hádzanári HKM Šaľa si prvýkrát v doterajšej histórii zahrajú vo finále extraligy mužov. V stredajšom štvrtom dueli semifinále play-off zvíťazili na palubovke MŠK Považská Bystrica 25:22 (13:10) a hneď na prvý pokus premenili postupový mečbal, keď sériu vyhrali 3:1 na zápasy.

Vo vyrovnanom stretnutí boli častejšie vo vedení Šaľania, ktorí v druhej polovici I. polčasu otočili zo 7:8 na 13:10. Po prestávke slávilo úspech úsilie domácich o vyrovnanie - v 38. min po Chudobovom góle na 14:14. O všetkom rozhodla päťminútovka od 41. do 46. min, v ktorej hostia šesťgólovou šnúrou získali kľúčový náskok. Považania potom museli staviť všetko na jednu kartu a pokúsiť sa o obrat. Necelé tri minúty pred koncom znížili na 22:24, ale následné vylúčenie Š. Macháča a gól v sieti MŠK z ruky Szapuho znamenali poistenie triumfu Šale. Hráči HKM uspeli na považskobystrickej prvýkrát z 10 tohtosezónnych vystúpení a prvé víťazstvo im zároveň zabezpečilo premiérovú účasť vo finále. V ňom vyzvú zverenci trénera Jána Kolesára obhajcu majstrovského titulu Tatran Prešov. Finálová séria sa začne o týždeň v centre Šariša. Hádzanári P. Bystrice budú o bronz bojovať s hráčmi HK Agro Topoľčany.

Hádzaná - extraliga mužov 2016/2017 - semifinále play-off - štvrtý zápas (hralo sa tri víťazstvá) - streda:

Najviac gólov: Chudoba 7/4, Š. Macháč 6, Strelec 3 - F. Šulc 8/2, Guzy 6, Michniewicz 4/2

pok. hody: 5/4 - 4/4, vylúčení: 6 - 4, ČK: 45. Cifra (P. Bystrica), rozhodovali: Oťapka a M. Sivák, 680 divákov