Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

 Lucia Weibelová končí v Trieri, nedohodla sa na novom kontrakte

Lucia Weibelová je v aktuálnej sezóne druhou najlepšou kanonierkou DJK/MJC Trier
11.05.2017, Autor: SITA, Foto: Lindemans Medien

Slovenská hádzanárka Lucia Weibelová už nebude pokračovať v DJK/MJC Trier. Nemecký klub v uplynulých dňoch oznámil, že po aktuálnom ročníku sa cesty 33-ročnej spojky a účastníka II. bundesligy rozídu, a to aj napriek tomu, že obe strany rokovali o pokračovaní.

"Počas rozhovorov o predĺžení zmluvného vzťahu sme nedospeli k vzájomnej zhode, preto Lucia Weibelová nepredĺžila svoj kontrakt. Ďakujeme Lucii za odvedené výkony a želáme jej všetko dobré do budúcnosti," vyjadril sa predstaviteľ vedenia DJK/MJC Jürgen Brech.

Podľa správy na klubovom webe Trieru, ktorému v tabuľke II. najvyššej nemeckej súťaže patrí aktuálne 8. miesto, nie je známe Weibelovej nové pôsobisko. Okrem spomenutej Slovenky opúšťa Trier aj brankárka a kapitánka Jessica Kocklerová (prestupuje k postupujúcemu do I. bundesligy HSG Bensheim-Auerbach).

Lucia Weibelová po príchode z TSG Ober-Eschbach v roku 2015 pôsobila v Trieri dve sezóny, pričom si zahrala po boku svojej staršej sestry - pivotky Andrey Czanik, s ktorou si zaspomínali na spoločné časy v šalianskom drese. V aktuálnom ročníku je so 151 gólmi (priemer 5,8 gólu na zápas) druhou najlepšou strelkyňou "Die Miezen", uplynulý víkend pri domácej prehre s HSG Hannover-Badenstedt (29:35) poslala brankárkam súpera sedemgólovú vizitku. Žilinská rodáčka pred pôsobením v Nemecku hrávala v nórskom Molde HK. Dlhé roky bola doma v Šali, okrem Slovana Duslo mala angažmány aj v Iuvente Michalovce a ŠKP Piccard Senec.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner