Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

SR, ČR a Maďarsko oficiálne prejavili záujem o mužské ME 2022 alebo 2024

Šesť uchádzačov chce ME hádzanárov v roku 2022, päť v roku 2024
12.05.2017, Autor: SITA, Foto: YouTube

Slovensko, Česko a Maďarsko sa budú uchádzať o usporiadanie majstrovstiev Európy v hádzanej mužov v rokoch 2022 alebo 2024. Hádzanárske zväzy týchto troch krajín už oficiálne prejavili záujem o spomenuté šampionáty. Potenciálni uchádzači tak mali šancu urobiť do 1. mája 2017.


"Prostredníctvom listu sme informovali Európsku hádzanársku federáciu o našom úmysle uchádzať sa o spomenuté šampionáty. Je to len prvý krok, ktorým sme splnili základnú požiadavku," uviedol pre agentúru SITA generálny sekretár Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Ivan Sabovik.


Už je aj známe, že v kategórii mužov je o ME 2022 šesť potenciálnych uchádzačov a o usporiadanie ME 2024 sa prihlásilo päť záujemcov. Súpermi slovensko-česko-maďarskej kandidatúry by podľa prejaveného záujmu mali byť v roku 2022 ďalšie dve rovnako početné zoskupenia - Belgicko/Španielsko/Francúzsko, resp. Dánsko/Nemecko/Švajčiarsko, spoločný projekt Ruska s Bieloruskom a samostatná snaha Macedónska a Litvy. Keďže ME žien 2022 chce len Macedónsko, je zrejmé, že v tom istom roku táto balkánska krajina vypadne z boja o mužský kontinentálny šampionát. O ME mužov 2024 bude okrem trojkoalície SR/ČR/Maďarsko v hre duo Dánsko/Švajčiarsko a samostatne Nemecko, Macedónsko a Litva.


"Do 1. júla dostaneme manuál, na základe ktorého musíme do 1. novembra 2017 odovzdať všetky potrebné dokumenty ohľadom našej kandidatúry. Tie bude následne vyhodnocovať exekutíva EHF. Od decembra 2017 do marca 2018 budú prebiehať inšpekcie u jednotlivých kandidátov a následne sa na kongrese EHF v škótskom Edinburghu 21. - 22. júna 2018 rozhodne o dejiskách," priblížil Sabovik ďalší postup v kandidátskom procese o získanie práv na organizáciu vrcholných seniorských podujatí.


Prehľad krajín, ktoré prejavili záujem o európske hádzanárske šampionáty v rokoch 2022 a 2024:

ME 2022

Muži: spoločná kandidatúra SR/ČR/Maďarsko, Belgicko/Španielsko/Francúzsko, Dánsko/Nemecko/Švajčiarsko, Macedónsko, Litva, Rusko/Bielorusko

Ženy: Macedónsko


ME 2024

Muži: spoločná kandidatúra SR/ČR/Maďarsko, Dánsko/Švajčiarsko, Nemecko, Macedónsko, Litva

Ženy: Macedónsko, Rusko

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner