Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Poloz chce Maďarky v odvete kvalifikácie MS zdolať

Tréner hádzanárok SR Dušan Poloz: "Túžim zlomiť maďarské prekliatie. V hľadisku bude 10-tisíc ľudí, ktorým chcem ukázať, že toto družstvo má na to, aby si dokázalo poradiť s týmto súperom"
13.06.2017, Autor: SITA, Foto: Kristián Molnár

Slovenské hádzanárske reprezentantky sa v boji o účasť na majstrovstvách sveta 2017 v Nemecku dostali do nezávideniahodnej situácie. Uplynulú sobotu podľahli v Debrecíne Maďarkám v prvom stretnutí II. fázy kvalifikácie o postup na svetový šampionát 19:28 a do odvety proti favoritovi v stredu od 18.00 h na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave (rozhodujú Bosniaci Pandžič a Šatordžija) idú s deväťgólovým mankom.

"Chcem Maďarky zdolať, hoci len o gól. Túžim zlomiť maďarské prekliatie. V hľadisku bude 10-tisíc ľudí, ktorým chcem ukázať, že toto družstvo má na to, aby si dokázalo poradiť s týmto súperom. Už v prvom dueli sme hrali 45 minút skutočne solídnu hádzanú, v rôznych fázach duelu nám nevyšli tri päťminútovky, čím sme prišli o lepší výsledok. Proti Maďarsku však nestačí hrať tri štvrtiny zápasu dobre. Musí to vyjsť celých 60 minút, aby sa to dalo uhrať," vyhlásil kormidelník žien SR.

Slovensko štartovalo na MS naposledy v roku 1995. Prelomiť 22-ročnú absenciu bude v stredu veľmi náročná úloha. K aspoň čiastkovému úspechu, ktorým by bol aj akýkoľvek skalp Maďarska, by Polozovým zverenkám mohlo pomôcť aj bratislavské publikum.

"Ak to aj s postupom nevyjde, budem spokojný, keď nad Maďarkami zvíťazíme. Pred kvalifikáciou som hovoril, že percentuálne sú naše postupové šance 40:60, teraz ich vidím 10:90. Od hráčok v každom dueli v reprezentačnom drese i prípravnom vyžadujem maximum. To chcem vidieť aj v stredu, aj keby odveta mala byť príprava na ďalšiu kvalifikáciu. Pred obecenstvom, ktoré nás čaká v hokejovej aréne, to inak ani nejde," dodal český šéf realizačného tímu reprezentácie.

Oporu slovenského tímu Martinu Školkovú tiež mrzel rezultát z Debrecína, po ktorom výrazne klesli nádeje na postup. Napriek tomu je so spoluhráčkami odhodlaná potešiť divákov, ktorých by malo byť v hľadisku minimálne dvojnásobne viac ako v Maďarsku. "Chceme ukázať našim priaznivcom, že vieme hrať hádzanú a spraviť im radosť. Na ihrisku odovzdáme všetko a veríme, že sa nám podarí stiahnuť 9-gólový rozdiel. Už nemáme čo stratiť, musíme bojovať. Máme pred sebou ešte 60 minút, chceme si to užiť. Dúfame, že nám diváci pomôžu a bude plná aréna," povedala M. Školková, ktorá bola so 6 gólmi najlepšou slovenskou strelkyňou vo víkendovom meraní síl.

V Maďarsku prevláda po prvom zápase optimizmus a cítia sa už jednou nohou na MS 2017. "S výsledkom som spokojný. Dôležité bolo, že v závere duelu sme dali ešte dva góly. Mať náskok deväť gólov nie je málo. Napriek tomu nemôžeme byť spokojní s našou hrou v útoku, tú musíme ešte zlepšiť," vyhlásil dánsky tréner maďarských hádzanárok Kim Rasmussen.

Najbližšie tri dni, keď sú na programe odvety dvojzápasov play-off, rozhodnú o deviatich držiteľoch miesteniek pre európske tímy na 23. majstrovstvá sveta v hádzanej žien v Nemecku (1. - 17. decembra 2017). Nórsko ako obhajca titulu a Nemecko ako organizátor majú účasť na MS 2017 zabezpečenú automaticky. Dánsko, Francúzsko a Holandsko sa kvalifikovali priamo ako semifinalisti z ME 2016.


Nominácia hádzanárok Slovenska na II. fázu kvalifikácie MS 2017 proti Maďarsku (odveta 14. 6. o 18.00 h v Bratislave):

brankárky: Adriana Medveďová (Iuventa Michalovce), Lucia Gubiková (Bemaco Prešov), Soňa Furgaláková (MHK Bytča)

pivotky: Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR), Kristína Pastorková (SHK Veselí nad Moravou/ČR)

krídelníčky: Lýdia Jakubisová (Thüringer HC/Nem.), Lucia Mikulčík (DHK Baník Most/ČR), Alžbeta Rechtorisová (DHC Sokol Poruba/ČR), Mária Holešová (Iuventa Michalovce)

spojky: Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Julia Kučerová (Kisvárdai KC/Maď.), Simona Szarková (DHK Baník Most/ČR), Alica Kostelná (DHC Sokol Poruba/ČR), Mária Olšovská (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Veronika Habánková, Marianna Rebičová (obe Iuventa Michalovce), Karin Bujnochová (HK Slovan Duslo Šaľa), Sofia Demajová (Bemaco Prešov), Monika Rajnohová (HK AS Trenčín)


Program odvetných zápasov v II. fáze (play-off) európskej kvalifikácie MS 2017 (13./15. 6. 2017):

utorok 13. 6.

Rakúsko - Rumunsko (prvý zápas 29:34)

Švédsko - Macedónsko (31:20)

streda 14. 6.

Slovensko - Maďarsko (19:28, rozhodujú: Saša Pandžič a Boris Šatordžija z Bosny a Hercegoviny, 18.00 h)

Srbsko - Taliansko (33:23)

Španielsko - Ukrajina (24:24)

štvrtok 15. 6.

Bielorusko - Čierna Hora (26:33)

Poľsko - Rusko (20:31)

Slovinsko - Chorvátsko (28:23)

Turecko - Česko (25:29)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner