Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Na MS žien aj Poľky namiesto zástupkýň Oceánie

Poľsko získalo od IHF voľnú kartu na MS 2017 v Nemecku.
26.06. 2017 Autor: SITA, Foto:
Hádzanárky Poľska takisto ako Slovenky neuspeli v II. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2017 v Nemecku, ale na šampionáte si predsa len zahrajú. Medzinárodná hádzanárska federácia (IHF) udelila Poľsku voľnú kartu.
Poľské hráčky ťahali v play-off za kratší koniec v dvojzápase s Ruskami (20:31, 28:32), no keďže Oceánia nevyužije svoje miesto v zozname účastníkov MS žien 2017, exekutíva IHF sa rozhodla posunúť ju zverenkám Leszeka Krowického.
Pri rozhodovaní sa bralo do úvahy, že úradujúci svetový šampión Nórsko je zástupcom Európy, preto zostávajúcu voľnú miestenku získal tím zo starého kontinentu. Poľsko bolo najvyššie umiestneným družstvom na predchádzajúcich MS 2015 v Dánsku (4. miesto) z doteraz nekvalifikovaných, preto ho EHF nominovala ako prvého náhradníka.
Zaujímavosťou je, že poľský tím bude súperom slovenskej reprezentácie v rámci 2. skupiny II. fáze kvalifikácie hádzanárok o postup na ME 2018 vo Francúzsku.
Európu bude od 1. do 17. decembra 2017 na svetovom šampionáte zastupovať 15 tímov. Okrem deviatich postupujúcich z kvalifikácie (je medzi nimi aj Rumunsko, ktoré nechýbalo zatiaľ ani na jedných MS,) a Poľska s voľnou kartou aj Nemecko ako organizátor, obhajca prvenstva Nórsko a trio Holandsko, Francúzsko a Dánsko ako trojica postupujúcich z ME 2016.
Žreb základných skupín 23. MS v Nemecku bude v utorok 27. júna 2017.
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner