Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Jakubisovej THC v prípade postupu do hlavnej súťaže LM aj proti finalistovi z uplynulej sezóny

Žreb základnej skupinovej fázy Ligy majstrov hádzanárok 2017/2018
01.07.2017, Autor: SITA, Foto: eurohandball.com

Ľubľanský hrad bol v piatok večer dejiskom žrebu hlavnej súťaže Ligy majstrov v hádzanej žien 2017/2018. Obhajca prvenstva Györi Audi ETO KC sa dostal do B-skupiny spolu s tímami Rostov nad Donom (Rus.), FC Midtjylland (Dán.), Brest Bretagne HB (Fr.). Víťaz 2. skupiny kvalifikácie, v ktorej účinkuje aj nemecký vicemajster Thüringer HC v kádri so Slovenkou Lýdiou Jakubisovou, bude účinkovať v "céčku" spolu s finalistom uplynulej edície HC Vardar Skopje (Maced.), Larvik HK (Nór.) a FTC-Rail Cargo Hungaria (Maď.). Menoslov účastníkov A-skupiny tvoria CSM Bukurešť (Rum.), Nyköbing Falster HB (Dán.) a RK Krim Mercator Ľubľana (Slovin.), Vistal Gdynia (Poľ.). V "déčku" budú bojovať Budučnost Podgorica (Č. Hora), Metz Handball (Fr.), SG BBM Bietigheim (Nem.) a víťaz 1. skupiny kvalifikácie.


Hrá sa systémom každý s každým doma - vonku. Prvé tri družstvá postúpia do hlavnej skupinovej fázy, po ktorej bude nasledovať štvrťfinále a záverečný turnaj Final Four.


Liga majstrov žien 2017/2018 - kvalifikácia (8. - 10. 9. 2017, víťazi postupujú do základnej skupinovej fázy LM, tímy na 2. a 3. mieste pokračujú v 3. kole Pohára EHF a družstvá na 4. mieste sa zapoja do 2. kola P-EHF):

1. skupina: Vipers Kristiansand (Nór.), HC Podravka Vegeta Koprivnica (Chor.), Kastamonu Belediyesi GSK (Tur.), HC Gomeľ (Biel.)

2. skupina: Thüringer HC (Nem.), H 65 Höörs HK (Švéd.), Hypo Niederösterreich (Rak.), Mecalia Atlético Guardés (Šp.)


Liga majstrov žien 2017/2018 - základná skupinová fáza (prvé tri tímy z každej skupiny postúpia do hlavnej fázy LM):

A-skupina: CSM Bukurešť (Rum.), Nyköbing Falster HB (Dán.), RK Krim Mercator Ľubľana (Slovin.), Vistal Gdynia (Poľ.)

B-skupina: Györi Audi ETO KC (Maď.), Rostov nad Donom (Rus.), FC Midtjylland (Dán.), Brest Bretagne HB (Fr.)

C-skupina: HC Vardar Skopje (Maced.), Larvik HK (Nór.), FTC-Rail Cargo Hungaria (Maď.), víťaz 2. skupiny kvalifikácie

D-skupina: Budučnost Podgorica (Č. Hora), Metz Handball (Fr.), SG BBM Bietigheim (Nem.), víťaz 1. skupiny kvalifikácie


Hracie termíny základnej skupinovej fázy:

1. kolo: 6. - 8. 10. 2017

2. kolo: 13. - 15. 10.

3. kolo: 20. - 22. 10.

4. kolo: 3. - 5. 11.

5. kolo: 10. - 12. 11.

6. kolo: 17. - 19. 11.


Hracie termíny:

základná skupinová fáza: 6. októbra - 19. novembra 2017

hlavná skupinová fáza: 26. januára - 11. marca 2018

štvrťfinále: 6. - 15. apríla 2018

Final Four: 12. - 13. mája 2018

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner