Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Považania začnú v 3. kole Vyzývacieho pohára, pri žrebe budú nasadení

Hádzanári MŠK Považská Bystrica spoznajú 18. júla meno súpera na európskej pohárovej scéne
11.07.2017, Autor: SITA, Foto: mšk.sk

Európska hádzanárska federácia (EHF) zverejnila v pondelok podrobnosti k európskym pohárovým súťažiam v sezóne 2017/2018. Slovensko v nich bude napokon zastupovať len dvojica mužských klubov. Tatran Prešov už pozná mená svojich súperov v kvalifikácii Ligy majstrov i prípadných protivníkov v prípade postupu do hlavnej súťaže.

Družstvo MŠK Považská Bystrica si zopakuje účasť vo Vyzývacom pohári (Challenge Cup), v ktorom v minulej edícii dosiahlo osemfinálovú účasť. Považania začnú svoje účinkovanie opäť v 3. kole (tentoraz sa na rozdiel od vlaňajška hrá už aj 2. kolo). Pri žrebe, ktorý je vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) na programe v utorok 18. júla 2017, budú medzi 16 nasadenými tímami. Ich súper vzíde z osmičky družstiev zaradených tiež priamo do 3. kola alebo z osmičky postupujúcich z 2. kola. Súboje o účasť v osemfinále sú na programe 18./19. novembra, odvety o týždeň neskôr 25./26. 11. 2017.

Ako je známe, Iuventa Michalovce sa zriekla účasti v EP, keďže EHF neodobrila úradujúcemu šampiónovi SR štart vo Vyzývacom pohári žien. Pohárové súťaže hádzanárok budú bez slovenského zastúpenia.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner