Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Hlohovec aj bez Dačeviča a Kosáka

Novými tvárami v HC Sporta Hlohovec Čupara z Čiernej Hory a Demko z Trebišova
04.08.2017, Autor: SITA, Foto: sporta.sk

Hádzanárom HC Sporta Hlohovec, ktorým v uplynulej sezóne unikol postup do semifinále play-off a neobhájili vicemajstrovský titul, začali prípravu s viacerými zmenami v kádri. Na žrebovaní nového extraligového ročníka predstavitelia klubu avizovali, že platnosť zmlúv sa skončila Majbíkovi, M. Briatkovi, Markovičovi a Chiseliovovi.

"Káder za podivných okolností opustil aj Dačevič. Pokiaľ ide o príchody, je to problematickejšie. Viacero hráčov sa nám prisľúbilo, ale následne sa viac neozvali. Napriek tomu máme v mužstve Čuparu z Čiernej Hory. Ide o šikovného ľaváka, ktorý by nám mal pomôcť na spojke. Z Trebišova pribudol do kádra mladý devätnásťročný pivot Rado Demko. Družstvo sme doplnili aj o trio dorastencov Rakús, Hajko, Péchy. V priebehu začiatku prípravy sme prišli o brankára Martina Kosáka, ktorý má zdravotné problémy a musel ukončiť svoju kariéru. Spolu s Dačevičom išlo o zásahy, s ktorými sa nepočítalo, no rozhodne to ešte budeme v priebehu prípravy riešiť,“ ozrejmil pre web Sporty stav v kádri tréner Martin Lipták.

Hlohovčania majú za sebou úvodné prípravné zápasy. V prvom z nich si poradili s extraligovým konkurentom HáO TJ Slovan Modra 31:24 a potom nestačili na rakúsky HC Linz AG 24:34, keď najlepším strelcom Sporty bol 6-gólový nový člen tímu Čupara.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner