Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Jakubisová plánuje koniec v reprezentácii, pomôže ešte v úvode kvalifikácie ME

Lýdia Jakubisová sa po kvalifikačnom dueli s Poľkami rozlúči s najcennejším dresom: "Myslím si, že nastal správny čas uvoľniť miesto mladým"
20.09.2017, Autor: SITA

Trénerovi slovenskej hádzanárskej reprezentácie žien Dušanovi Polozovi ubudne onedlho z kádra jedna z najskúsenejších hráčok. Lýdia Jakubisová totiž plánuje po jesenných zápasoch kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2018 vo Francúzsku rozlúčku s najcennejším dresom.

"Myslím si, že nastal správny čas uvoľniť miesto mladým. V októbri budem mať 36 rokov a keď skončím, nebude po mne až taká veľká diera. Už dlhšie som rozmýšľala nad tým, že sa s reprezentáciou rozlúčim. Pôvodne som tak chcela urobiť v júni po dvojzápase o postup na MS 2017 s Maďarskom. Napokon som to zvážila a rozhodla sa, že tak spravím 1. októbra v stretnutí aktuálnej kvalifikácie ME s Poľskom. Chcem sa rozlúčiť pred domácim publikom. Dúfam, že to bude víťazná rozlúčka," prezradila v rozhovore pre denník Šport Lýdia Jakubisová, ktorá sa predstaví ešte v úvodných dvoch dueloch 2. skupiny kvalifikácie 28. septembra v Bare proti Čiernohorkám a o tri dni v Nitre proti Poľkám.

Ľavoruká krídelníčka však s hádzanou ešte nekončí, popri zamestnaní sa jej bude naplno venovať na klubovej úrovni, kde je oporou úradujúceho bundesligového vicemajstra Thüringer HC.

Lýdia Jakubisová bola aj pri najväčšom úspechu ženskej reprezentácie SR v ére samostatnosti, ktorým bolo 12. miesto na ME 2014 v Chorvátsku a Maďarsku. Postup na kontinentálny šampionát do Francúzska 2018 by bol veľkým lákadlom aj pre najlepšiu hádzanárku Slovenska za rok 2012. "Nikdy nehovor nikdy. Bolo by to síce lákavé, ale na druhej strane nefér voči dievčatám, ktoré by sa o postup zaslúžili," odvetila na otázku Športu, či by prehodnotila svoje rozhodnutie v prípade úspechu Polozovho tímu v kvalifikácii.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner