Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Tomáš Urban s dvoma gólmi pri premiére, Volenticsovci zdolali Kiel

Slovenskí hádzanári v I. bundeslige: Göppingen dvojgólového Urbana len remizoval, Volentics za Wetzlar ešte neskóroval, ale už vie, ako chutí víťazstvo nad THW Kiel
23.09.2017, Autor: SITA, Foto: Imago

Hneď v prvom vystúpení v drese Frisch Auf! Göppingen sa dokázal slovenský hádzanársky reprezentant Tomáš Urban presadiť aj strelecky. Premiérový gól za svoj nový tím dosiahol v 13. min štvrtkového stretnutia 6. kola I. bundesligy proti TBV Lemgo, keď pred 3600 divákmi v EWS Arene upravil na 6:4. Na dvojgólový rozdiel zvýšil tiež v 49. min (24:22), v druhom polčase si odsedel aj dva dvojminútové tresty. Radosť zo streleckého zápisu mu kazí len skutočnosť, že Göppingen prišiel v úplnom závere o víťazstvo a v domácom prostredí len remizoval 27:27 (14:11).


Ďalší slovenský pravý krídelník Miroslav Volentics zatiaľ čaká na prvý gól za HSG Wetzlar, neskóroval ani vo svojom druhom ligovom štarte, ale vo štvrtok si mohol vychutnať triumf 30:22 (14:13) nad slávnym THW Kiel. Wetzlar je v tabuľke najvyššej nemeckej súťaže štvrtý, Göppingenu patrí 12. pozícia.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner