Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

MOL liga - Prekvapenie vo Veselí, Iuventa prehrala po vyše roku

Iuventa v uplynulej ligovej sezóne neprehrala ani raz, v tomto ročníku našla premožiteľa už v 4. kole
23.09.2017, Autor: SITA, Foto: shkveseli.cz

V sobotňajšom stretnutí spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok, ktorým sa uzavrelo 4. kolo, sa zrodilo v priamom prenose pred televíznymi kamerami prekvapenie. Obhajca prvenstva Iuventa Michalovce podľahol na palubovke SHK Veselí nad Moravou 27:29 (13:18). K jeho pokoreniu prispela aj bývalá hráčka slovenského šampióna Mária Olšovská, autorka 7 gólov Veselí. Navyše, z lavičky viedol družstvo SHK Ľuboš Hudák, ktorý v minulosti tiež pracoval v štruktúrach Iuventy.


"Vyšiel nám úvod zápasu. dostávali sme sa do jednoduchých pozícií pri zakončení. V prvom polčase sme dali veľa gólov, v druhom sme hrali trpezlivo a najmä sme vydržali až do konca. Konečne sme prelomili smolu, ktorú sme mali v Písku a doma so Šaľou," povedal kouč Veselí Ľ. Hudák.


Zemplínčanky nevyužili šancu vrátiť sa na čelo tabuľky pred reprezentačnou prestávkou. Z "hrozivého" stavu 19:26 v 48. min ešte zdramatizovali koncovku, znížili na 26:29, ale na prípadný úplný obrat im už nezostal čas.


"Mali sme zlý vstup do stretnutia. Hráčky som upozorňoval, že keď budeme hrať ako proti Písku, budeme mať vo Veselí veľké problémy. Zápas sme nezvládli v hlavách. Azda si hráčky začnú uvedomovať, že takto to ďalej nejde," uviedol tréner František Urban, ktorého zverenky v uplynulej sezóne nenašli vo WHIL a ani národnom play-off premožiteľky, je to prvá prehra na domácej scéne po dlhom čase. Ešte v sezóne 2015/2016 ich dokázali 15. mája 2016 na michalovskej palubovke zdolať hráčky hráčky HK Slovan Duslo Šaľa v druhom zápase finálovej série národného play-off (26:23). Michalovčanky v dlhodobej časti ligovej súťaže pred zaváhaním vo Veselí naposledy kapitulovali 31. januára 2016, keď ich pokorili v českej metropole súperky z DHC Slavia Praha (19:24).


Hádzaná - MOL liga 2017/2018 - ženy - 4. kolo - sobota:

SHK Veselí nad Moravou - Iuventa Michalovce 29:27 (18:13)

Najviac gólov: Šustková 7, Olšovská 7/1, K. Novotná 6/4 - Habánková 6, Holejová 5, Wollingerová 4

Pok. hody: 6/5 - 0, vylúčené: 2 - 5, rozhodovali: Hanák a Pavlíček (obaja ČR), 320 divákov

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner