Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Dunarea mala zablokované prestupy, Medveďová sa však už dočká debutu v drese Braily

Adriana Medveďová nemohla od svojho letného prestupu z Iuventy Michalovce až doteraz chytať za svoj rumunský klub
16.10.2017, Autor, Foto: SITA

Slovenská hádzanárska reprezentantka Adriana Medveďová v lete prestúpila z majstrovskej Iuventy Michalovce do tímu HC Dunarea Braila. Jej prvý zahraničný angažmán mal doteraz trpkú príchuť, keďže si za rumunského vicešampióna pre problémy klubu zatiaľ v oficiálnom zápase nezachytala.


"Situácia bola zložitá. Príčinou boli zablokované transfery. Bola to výlučne záležitosť klubu, išlo o veci, na ktoré som ja nemala dosah a nevedela ich ovplyvniť. Bolo to nepríjemné. Nikomu by som to nepriala, vôbec nie pri prvom angažmáne v zahraničí," uviedla pre agentúru SITA 25-ročná brankárka.


Podľa aktuálnych informácií už svitá na lepšie časy a Slovenka sa o pár dní dočká debutu v drese svojho nového zamestnávateľa. "Našťastie, vyzerá to tak, že je už všetko v poriadku, takže by som sa k tomu už nerada vracala. Vo štvrtok by som mala nastúpiť v ligovom zápase 5. kola na palubovke CSM Roman," prezradila pozitívnu novinku členka národného tímu SR.


Napriek spomenutým nepríjemnostiam spojených s čakaním na zoficiálnenie jej transferu sa na svoje pôsobenie v HC Dunarea Braila pozerá optimisticky. "Rozhodnutie v žiadnom prípade neľutujem. V rumunskej lige pôsobí viacero klubov, ktoré pravidelne nastupujú aj v európskych pohároch. V Lige majstrov je to tím CSM Bukurešť, ktorý má tento rok mimoriadne kvalitné družstvo, v Pohári EHF sú to CSM Craiova, HC Zalau, ako aj náš najbližší súper CSM Roman, proti ktorému azda už nastúpime v plnej sile. Tunajšia súťaž má určite svoju kvalitu a verím, že pre mňa bude krok vpred v kariére," tvrdí banskobystrická rodáčka.


Dunarea Braila je aktuálne 9. tím ligovej tabuľky. Uplynulý víkend sa ešte v okyptenom zložení (len s 12 hráčkami) predstavil na palubovke nórskeho Byasen Handball Elite, kde v prvom zápase 2. kvalifikačného kola Pohára EHF žien prehral vysoko 18:28 (10:13). Pred odvetou na domácej pôde šance Braily na pokračovanie v súťaži výrazne klesli. "Otočiť vývoj v dvojzápase po prehre o 10 gólov je určite náročné, ale v pohárovej Európe sa dejú všelijaké zázraky. Viem, že dievčatá urobia všetko pre to, aby sa im jeden taký podaril," dodala Medveďová, ktorý bude v odvete chýbať, keďže zatiaľ nefiguruje na súpiske družstva Dunarea pre Pohár EHF.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner