Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Olympijský výber SR na turnaj do Poľska

Súpermi SR v Plocku budú tímy Litvy, Poľska "B" a Ruska "B"
25.10.2017, Autor: SITA, Foto: Olympijský výber SR na 45. ročníku Yellow Cupu vo švajčiarskom Winterthure

Tohtotýždňový asociačný termín nevyužije len mužská reprezentácia hádzanárov Slovenska na vstup do kvalifikácie MS 2019, ale v akcii budú aj národné tímy SR v ďalších kategóriách.

Olympijský výber sa predstaví v závere týždňa na medzinárodnom turnaji v poľskom Plocku, kde si postupne zmeria sily s Litvou (v piatok 27. 10. od 16.00 h), s rezervou Poľska (v sobotu 28. 10. od 17.00 h) a Ruskom "B" (v nedeľu 29. 10. od 15.00 h).

Hráči slovenského tímu sa zišli v utorok v Považskej Bystrici, kde sa budú pripravovať do štvrtkového odchodu do Poľska. Tréner Václav Straka sa musel ešte pred zrazom vyrovnať s viacerými zmenami vynútenými zdravotnými problémami. "V porovnaní s pôvodnou nomináciou sme zmeny museli robiť najmä na poste spojok. Ešte pred začiatkom sústredenia sa zranil aj topoľčiansky brankár Patrik Králik, takže nás zostalo šestnásť. V minulej sezóne sme mali tri zrazy a štartovali sme na turnaji vo Švajčiarsku. Teraz nás čaká druhá akcia aj so zápasovými previerkami. V kádri máme veľa mladých hráčov, ktorí budú mať príležitosť okúsiť na medzinárodnej scéne hádzanú na reprezentačnej úrovni," povedal pre agentúru SITA kouč "olympionikov" Václav Straka.

V Považskej Bystrici Slováci absolvujú tri tréningové jednotky, vo štvrtok predpoludním sa presunú do Plocku, kde si večer po príchode aj zatrénujú. "Vzhľadom na zásadnú vec, ktorou bola výmena kouča A-tímu, sa zmenili aj herné systémy. Našou úlohou je naučiť ich hráčov, aby zapadli do herného systému praktizovaného v reprezentácii. Mojím cieľom je, aby títo chalani využili šancu, ukázali sa a výkonnostne napredovali. V januári vo Winterthure sme hrali proti ´áčkam´ súperov. V dvoch polčasoch sme vyhoreli, boli sme zakríknutí, zvyšok bol už z našej strany lepší. Želám si, aby sme v Plocku od prvého duelu nehrali s takým veľkým rešpektom," dodal V. Straka, v ktorého kádri sú aj traja legionári - duo zo švajčiarskeho HS Biel Michal Holdoš, Erik Ľoch a Marek Páleš z rakúskeho SC Kelag Ferlach.


Nominácia olympijského výberu hádzanárov Slovenska na sústredenie v Považskej Bystrici a medzinárodný turnaj v Plocku:

brankári: Matej Vernarský (Tatran Prešov), Michal Martin Konečný (HC Sporta Hlohovec)

pivoti: Marek Páleš (SC Kelag Ferlach/Rak.), Erik Ľoch (HS Biel/Švaj.), Erik Žilinčík (HK Agro Topoľčany), Šimon Macháč (MŠK Považská Bystrica)

krídla: Šimon Michniewicz, Maroš Hájnik (obaja HKM Šaľa), Gabriel Hricišon (HC Štart Nové Zámky), Tomáš Kysel (ŠKP Bratislava)

spojky: Michal Holdoš (HS Biel/Švaj.), Miloš Šárpataky (Tatran Prešov), Ľubomír Jadroň (HK Agro Topoľčany), Filip Ficza (HC Štart Nové Zámky), Lukáš Rakús (HC Sporta Hlohovec), Marek Korbel (ŠKP Bratislava)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner