Olympijský výber SR začal turnaj v Plocku remízou s Litvou

Slovensko "B" - Litva 31:31 (14:16)
28.10.2017, Autor: SITA

Hádzanári B-tímu Slovenska začali svoje účinkovanie na medzinárodnom turnaji v poľskom Plocku remízou. Zverenci trénera Václava Straku sa v piatkovom zápase rozišli s Litovčanmi zmierlivo 31:31 (14:16). Družstvo vystupujúce pod hlavičkou olympijského výberu sa prezentovalo sympatickým výkonom, hoci väčšinu času muselo doťahovať tesný náskok súpera. V závere však boli Slováci bližšie k víťazstvu, do poslednej minúty išli s dvojgólovým náskokom, o ktorý však pri hre v početnom oslabení prišli. V sobotu si od 17.00 h zmerajú sily s rezervou Poľska, ktorá v piatok zdolalo Rusko "B" 33:27 (18:14).

Výsledky - piatok:

Poľsko "B" - Rusko "B" 33:27 (18:14)

Zostava a góly SR: Vernarský, Konečný - Páleš 1, Ľoch, Žilinčík 6/2, Š. Macháč 3, Michniewicz 5/2, Hájnik, Hricišon 1, Kysel 1, Holdoš 7, M. Šárpataky 3, Jadroň 1, Ficza 2, Rakús 1, Korbel

štatistiky tímu SR - pok. hody: 5/4, vylúčenia: 5

Hlas:

Václav Straka (tréner SR "B"): "Apeloval sa na chlapcov, aby hrali bez prehnaného rešpektu a prípadné nedostatky v zohratosti či individuálnych činnostiach nahradili bojovnosťou a nasadením. Potešilo ma, že to aj splnili. Od začiatku to bolo vyrovnané stretnutie, hoci sme dlho z hľadiska skóre ťahali za kratší koniec. V 49. min sme prehrávali ešte o tri góly 23:26, ale minútu pred koncom sme viedli 31:29. Dohrávali sme však oslabení o dvoch vylúčených hráčov, chýbalo nám kúsok šťastia, aby sme víťazstvo udržali. Myslím si, že moji zverenci, ktorí sa postupne všetci objavili na palubovke, herne obstáli. Predviedli solídnu úspešnosť streľby a podali bojovný výkon. So súperom pripravujúcim sa na januárovú kvalifikáciu MS odohrali veľmi dobrý zápas."