Olympijský výber SR v Plocku po výhre nad ruskou rezervou na 3. mieste

Slovensko "B" - Rusko "B" 31:25 (14:14)
29.10.2017, Autor: SITA, Foto: zprp.pl

Hádzanári B-tímu Slovenska sa na medzinárodnom turnaji v poľskom Plocku po remíze s Litovčanmi (31:31) a prehre s Poľskom "B" (18:28) dočkali víťazstva vo svojom záverečnom vystúpení. Zverenci trénera Václava Straku si v nedeľňajšom stretnutí poradili po vyrovnanom I. polčase (14:14) s rezervou Ruska 31:25. Slováci vystupujúci pod hlavičkou olympijského výberu obsadili v konečnom poradí podujatia 3. miesto so ziskom 3 bodov. Víťazmi turnaja sa s 5 bodmi stali napokon Litovčania, ktorí si v nedeľu v súboji o prvenstvo poradili s domácimi Poliakmi 34:32.

Výsledky - nedeľa:

Poľsko "B" - Litva 32:34

Zostava a góly SR: Vernarský, Konečný - Páleš 2, Ľoch 1, Žilinčík 3, Š. Macháč 4, Michniewicz 5/2, Hájnik, Hricišon 4, Kysel 5, Holdoš 1, M. Šárpataky, Jadroň 4, Ficza 2, Rakús, Korbel

pok. hody: 4/2- 4/3, vylúčení: 4 - 4, 200 divákov

Hlas:

Václav Straka (tréner SR "B"): "Bol to veľmi dobrý zápas proti mladému ruskému kádru. Vydaril sa nám vstup do duelu, po necelej štvrťhodine sme vyhrávali 11:6, potom sme však zahodili viacero príležitostí. Nevydarená dvadsaťminútovka sa premietla aj do skóre. Rusi ešte do polčasovej prestávky vyrovnali a po zmene strán išli do trojgolového vedenia 17:14. Po oddychovom čase sme sa upokojili, urobili sme šesťgólovú šnúru a potom sme zápas už dotiahli do úspešného konca.

Pri hodnotení celej tohtotýždňovej reprezentačnej akcie som pred hráčmi vyjadril spokojnosť. Naučili sa základy herných systémov, na ktorých funguje A-tím. V Plocku mali príležitosť vyskúšať si ich v medzinárodnej konkurencii na kvalitnom turnaji. Bola to veľmi dobrá skúsenosť. Videli, kde musia pridať, takže máme aj inšpiráciu do ďalšej práce. Hráči pristúpili k svojim povinnostiam dobre, takže z tohto pohľadu tiež spokojnosť."