Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Prešovčan Butorac v najlepšej sedmičke SEHA League aj za október

Ľavoruký kanonier Tatrana Prešov získal ocenenie druhý mesiac za sebou
03.11.2017, Autor, Foto: SITA

Aj druhá najlepšia sedmička v rámci 7. ročníka hádzanárskej SEHA Gazprom League nezostala bez zástupcu Tatrana Prešov. Za svoje výkony v mesiaci október sa do nominácie zostavovateľov hviezdneho tímu dostal opäť Bruno Butorac. Ľavoruký kanonier úradujúceho slovenského šampióna sa v All Star tíme ocitol tentoraz na poste pravého krídla, za september v ňom bol ako pravá spojka. Vtedy ho navyše na strednej spojke dopĺňal Dominik Krok.


Butorac má podľa oficiálneho webu súťaže zatiaľ vynikajúcu sezónu a zatiaľ sa ukazuje ako veľká posila. Desaťkrát skóroval proti Pančevu, šesť gólov pridal proti Našiciam, čím sa podieľal na dvoch dôležitých víťazstvách Tatrana.


Do najlepšej sedmičky podľa jednotlivých postov za október sa dostali zástupcovia až siedmich klubov. Macedónsky líder HC Vardar Skopje má v nej duo Dibirov, tréner González, po jednom hráčovi sú v ňom okrem slovenského Tatrana Prešov (Butorac) aj zo slovinských RK Gorenje Velenje (Ferlin), RK Celje Pivovarna Laško (Mitrovič), chorvátskych RK PPD Záhreb (Mandalinič), RK Nexe Našice (Šipič) a bieloruského HC Meškov Brest (Igropulo). Septombrové zaradenie si v októbri zopakovala trojica Butorac, Dibirov a González.


All Star tím SEHA Gazprom League za október 2017:

brankár Klemen Ferlin (Gorenje Velenje) - ľavé krídlo Timur Dibirov (Vardar Skopje), ľavá spojka Stipe Mandalinič (PPD Záhreb), stredná spojka Luka Mitrovič (Celje Pivovarna Laško), pivot Marin Šipič (Nexe Našice), pravá spojka Konstantin Igropulo (Meškov Brest), pravé krídlo Bruno Butorac (Tatran Prešov), tréner Raúl González (Vardar Skopje)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner