Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Prešov v nedeľu spozná súpera v Pohári EHF

Opakovaný rozstrel odvety HC Petrohrad (Rus.) - FH Hafnarfjördur (Isl.) v nedeľu 12. novembra
08.11.2017, Autor: SITA, Foto: msk.sk

Žreb 3. kvalifikačného kola Pohára EHF mužov 2017/2018 bol už 17. októbra, ale hádzanári Tatrana Prešov stále nevedia, kto z dvojice HC Petrohrad (Rus.) - FH Hafnarfjördur (Isl.) bude ich súperom na prelome novembra a decembra. Šarišania však už poznajú termín, kedy padne rozhodnutie.


"Boli sme aktívni v komunikácii s Európskou hádzanárskou federáciou. Dnes sme dostali od EHF informáciu, že opakovaný rozstrel medzi oboma tímami sa uskutoční najbližšiu nedeľu 12. novembra o 12.00 h SEČ v Petrohrade," prezradil pre agentúru SITA generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.


Podľa pôvodného vyžrebovania by Prešovčania mali v 3. kole nastúpiť najskôr na domácej pôde 18./19. 11. a odvetu u jedného zo súperov odohrať 25./26. 11. 2017. Aj v tomto smere nastal určitý posun. "Už vieme, že domáci duel odohráme v sobotu 25. novembra, začiatok stretnutia upresníme podľa dohody s televíziou v najbližších dňoch. Odveta v Rusku alebo na Islande je určená na sobotu 2. decembra," dodal Benický.


Ako je známe o osude konfrontácie HC Petrohrad (Rus.) - FH Hafnarfjördur (Isl.) museli rozhodovať za tzv. zeleným stolom. Hádzanársky súd EHF vyriekol 18. októbra verdikt o dodatočnom uskutočnení penaltového rozstrelu na základe protestu HC Petrohrad. Ruská strana podala námietku, keďže po dvoch identických výsledkoch medzi oboma tímami (Hafnarfjördur vyhral doma 32:27 a Petrohrad v riadnom hracom čase na svojej palubovke tiež 32:27, pozn.) sa po zlyhaní delegovaných osôb, ktorými boli litovskí arbitri Tomas Barysas a Povilas Petrušis ako aj delegát Kurt Roger Sjölund z Fínska, namiesto penaltového rozstrelu predlžovalo. Predĺženie lepšie zvládli Islanďania (po ňom bol konečný výsledok 37:33 pre Petrohrad), ale z postupu sa dlho netešili. Predstavitelia Hafnarfjörduru následne podali odvolanie, s ktorým však neuspeli a odvolací súd EHF potvrdil rozhodnutie súdu prvej inštancie. V súlade s platnými predpismi EHF anulovali výsledok predĺženia a o postupe jedného z tímov sa rozhodne v rozstrele. Všetky náklady s jeho dodatočným uskutočnením znáša Európska hádzanárska federácia.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner