Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Iuventa a Most sa nedohodli, očakávaný šláger prišiel o náboj

DHK Baník Most dal prednosť príprave na zápas Pohára EHF a na Zemplín pricestoval len s mladými hráčkami
09.11.2017, Autor: SITA, Foto: iuventa-zhk.sk

Iuventa Michalovce a DHK Baník Most sa nedohodli na termíne vyhovujúcom obom najlepším klubom svojich krajín, a tak diváci v Chemostav aréne nevideli v stredu očakávaný atraktívny súboj úradujúcich šampiónov. Hostky sa totiž v predohrávke 10. kola MOL ligy žien predstavili bez ôsmich opôr i bez hlavného trénera Petra Dávida. Družstvo Baníka, ktoré prehralo 24:31, viedli z lavičky Peter Sabadka a Ondřej Václavek.


"Pre klub je prioritou európska pohárová súťaž, v ktorej nás čaká v nedeľu 12. novembra prvý duel v Rusku proti Zvenigorodu a domáca odveta o týždeň neskôr 19. 11. Myslím si, že sme v zložení, v ktorom sme pricestovali, odviedli s mladými hráčkami dobrú prácu. Pre divákov to bolo kvalitné a zaujímavé stretnutie. Mňa osobne mrzí, že nedošlo k dohode, aby bol zachovaný šláger a prišlo na skutočný duel s najsilnejšími zostavami," vyjadril sa na tlačovej konferencii po stredajšom vystúpení Ondřej Václavek.


K nedohode ohľadom šlágra jesene sa vyjadril aj kouč Iuventy František Urban: "Keď vám niekto ponúkne 22. december, tak to nie je zrovna najvhodnejší termín. Potom výmena domáceho prostredia a hrať v utorok v Moste, išiel by som proti sebe, keby som to mal akceptovať. My sme hrali v sobotu v Bánovciach, v nedeľu docestovali domov, v pondelok by sme už museli cestovať do Mosta. Prečo by som mal znevýhodňovať svoje družstvo. V januári je nabitý termínový kalendár, navyše my už nemáme toľko profesionálok ako niekedy, v kádri je osem študentiek, ktoré majú vtedy rôzne školské povinnosti. Napríklad my sme pred kvalifikáciou Ligy majstrov hrali v sobotu na palubovke Poruby, v stredu proti Mostu a vo štvrtok cestovali do Ľubľany. Nevidím v tom žiadny problém."


Michalovčanky pripravili Baníku prvú prehru v sezóne najmä vďaka vydarenej prvej tridsaťminútovke, v ktorej získali osemgólový náskok. "Z našej strany to boli dva odlišné polčasy. V prvom sme podali kvalitný výkon podporený brankárkou Jablonskou. Po zmene strán Muliková ani Antičová nemali svoj deň a nepridali zákroky v počte, v akom sme ich potrebovali. Po prestriedaní sme ani v útoku nehrali to, čo sme si povedali počas prestávky. Až po oddychovom čase sme opäť začali plniť taktické pokyny a dostali sa do hernej pohody," zhodnotil výkon Urban, ktorý sa nevyhol ani kritike do vlastných radov: "Niektoré hráčky dlhodobo nemajú takú formu, ako by sme si predstavovali. Musíme s tým niečo robiť. Mali by si vstúpiť do svedomia. Je to predovšetkým o nich a ich práci na tréningu."

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner