Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovenky dokážu hrať vyrovnané partie, ale musia sa naučiť aj víťaziť

Hádzanárky SR zaostávajú za súperkami fyzicky, podľa Poloza chýbajú súčasnému kádru líderky na ihrisku i mimo neho
29.11.2017, Autor, Foto: SITA

Hádzanárky Slovenska majú za sebou deväťdňové sústredenie, počas ktorého sa otestovali v piatich medzištátnych priateľských stretnutiach. Tréner žien SR Dušan Poloz označil tento náročný program za malé majstrovstvá sveta, na ktorých sa však jeho zverenky nedočkali víťazstva. Po remíze 30:30 v Pančeve so Srbkami prišli štyri prehry - v belehradskej odvete so Srbskom 24:26, v Bratislave s Nemeckom 22:23 a dvakrát s Islandom - v Púchove 26:28 a v Trenčíne 25:27.


"Naše výkony sme nevystupňovali. Najlepšie sme zahrali hneď na úvod v Srbsku, keď sme boli ešte plní fyzických síl. Namotivovať sme sa dokázali aj proti Nemecku, s ktorým sme v Bratislave odohrali pekný zápas. Vedeli sme, že bude fyzicky náročné odohrať v priebehu ôsmich dní päť stretnutí. Aj preto sme relatívne dobre zvolili - pri všetkej úcte k Islandu - najslabšieho z troch protivníkov na záver. Ukázalo sa, že v záveroch duelov nám už chýbajú sily, na konci sústredenia bolo vidieť naše vybité baterky," uviedol pre agentúru SITA kormidelník Slovenska.


Nezískať skalp Srbska alebo Nemecka bolo v súlade s papierovými predpokladmi, ale na Island si Slovenky trúfali. Nevyšlo im to ani v jednom z dvoch duelov na Považí, pričom veľké problémy im robila vysunutá obrana severaniek. "Po pondelkovej prehre v Púchove som upozornil hráčky na niekoľko vecí, pokiaľ ide o štruktúru tímu. Hráčky, ktoré sú tu najdlhšie ako napríklad Szarková, Rajnohová, Rebičová, už musia prevziať vodcovskú rolu po skúsených hráčkach, ktoré už nie sú reprezentácii. Zatiaľ v tomto smere trochu tápeme. Nedokážu sa tejto úlohy zhostiť. Chýbajú nám v družstve líderky, či už na ihrisku alebo mimo neho. V nedávnej minulosti riadili šatňu Beňušková, Dubajová, Súkenníková, Jakubisová či Czanik. Toto sú náročné a vyrovnané zápasy. Nám momentálne chýba vodca, ktorý by ich dotiahol do víťazného konca," pomenoval Poloz slabinu súčasného kádra národného tímu a vrátil sa ku konfrontácii s Islandom: "V pondelok bolo vidieť, že najviac zaostávame vo fyzickej sile, čo sa prejavuje v súbojoch jedna na jednu, potom prepadávame v otvorenej obrane. Pre nás môže byť inšpiráciou, že Islanďanky odohrali dva zápasy za dva dni a okrem toho boli štyrikrát v posilňovni. My sme boli dvakrát za týždeň a hráčkam to veľmi nesadlo."


Slovenské hádzanárky čaká v závere marca pokračovanie kvalifikácie ME 2018, keď odohrajú dvojzápas s Talianskom. Ešte predtým sa zídu mimo asociačného termínu vo februári.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner