Záhrebu vyšla v SEHA League odveta, zdolal Prešov o šesť gólov

RK Prvo plinarsko društvo Záhreb (Chor.) - Tatran Prešov (SR) 32:26 (17:10), hralo sa vo Varaždíne
13.12.2017, Autor: SITA, Foto: SEHA Liga

Hádzanári Tatrana Prešov predĺžili šnúru svojich nezdarov v 7. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League". Už v štyroch dueloch v sérii neokúsili chuť víťazstva. V stredajšom stretnutí 11. kola prehrali v chorvátskom Varaždíne, kde bol tentoraz domácim tímom RK Prvo plinarsko društvo Záhreb 26:32 (10:17). Záhrebčanom sa podarilo odplatiť súperovi septembrovú prehru 28:33 z úvodu súťaže. Najlepším strelcom Šarišanov bol tradične chorvátsky ľavák Bruno Butorac, ktorý skóroval sedemkrát.

Prešovčania viedli v zápase jediný raz - zásluhou Kasala 1:0 v 3. min. Domáci vzápätí otočili na 4:1 a v 20. min mali k dobru už šesťgólový náskok (11:5). Tatran síce v 26. min znížil na 9:13, ale na prestávku išiel so sedemgólovým mankom. Po zmene strán dokázali hostia z 10:18 stiahnuť na 17:21 v 39. min i 22:25 o desať minút neskôr, ale to bolo všetko. Záhrebčania v poslednej desaťminútovke svoj náskok zdvojnásobili.

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po jedenástom tohtosezónnom vystúpení v súťaži vyrovnanú bilanciu 5 víťazstiev - 1 remíza - 5 prehier a so 16 bodmi v tabuľke zostali na 5. mieste. Úradujúci slovenský šampión pokračuje v SEHA League v sérii duelov u súperov aj najbližšie, keď sa v sobotu 16. decembra od 20.00 h predstaví v 12. kole u svojho ďalšieho konkurenta v boji o účasť vo Final Four - RK Celje Pivovarna Laško zo Slovinska.

Výsledok - streda - SEHA Gazprom League 2017/2018 - 11. kolo:

Najviac gólov: Horvat 7/3, Ravnič 6, Vori 4 - Butorac 7/4, L. Urban, Číp a Kasal po 4

pok. hody: 3/3 - 4/4, vylúčení: 3 - 5, rozhodovali: Nikolič a Stojkovič (obaja Srb.), 2156 divákov