Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Kukučka už nie je trénerom Schaffhausenu

Slováka nahradil Nemec Arno Ehret, v lete sa vráti Čech Hrachovec
19.12.2017, Autor: SITA, Foto: 1815.ch

Desať a pol mesiaca trvalo pôsobenie Slovák Petra Kukučku v pozícii hlavného trénera hádzanárov Kadetten Schaffhausen Handball. Vedenie úradujúceho švajčiarskeho majstra v pondelok na svojej oficiálnej internetovej stránke informovalo o ukončení vzájomnej spolupráce s okamžitým účinkom. Nástupcom Kukučku sa stal Nemec Arno Ehret. Majster sveta z roku 1978 ako hráč, ktorý bol v minulosti kormidelníkom nemeckej i švajčiarskej reprezentácie, povedie Kadetten do konca aktuálnej sezóny. Od nasledujúceho súťažného ročníka zaujme post šéftrénera bývalý dlhoročný hráč a kouč Schaffhausenu Petr Hrachovec. Ten v súčasnosti vedie rakúskeho obhajcu titulu Alpla HC Hard a reprezentáciu Švajčiarska do 21 rokov. Štyridsaťpäťročný Čech v uplynulých dňoch informoval, že v Harde v lete skončí z rodinných dôvodov. So Schaffhausenom postúpil do finále Pohára EHF 2010 a získal tri majstrovské tituly.


Podľa správy na webe 10-násobného švajčiarskeho majstra, kde nešetrili kritikou na adresu bojnického rodáka, nešlo napredovanie mužstva podľa predstáv. Kukučka napriek odkonzultovanému doplneniu a posilneniu kádra nevyužil ponúknutú šancu. Jeho tím totiž nenaplnil napriek dobrej východiskovej pozícii ciele, v národnom pohári vypadol po zlom výkone a v ligovej súťaži tiež nepresvedčil. Kukučkovi vyčítajú aj to, že sa sa mu nepodarilo rozvinúť talenty mladých švajčiarskych hráčov, čo nie je dobrou správou pre reprezentáciu krajiny helvétskeho kríža. Neistota v družstve a niektoré hroziace odchody údajne prinútili vedenie konať, aby klub neprišiel o pozíciu v snahe obhájiť titul.


Kukučka mal kontrakt platný do konca sezóny. Schaffhausen prevzal začiatkom februára 2017 po Larsovi Waltherovi. S Kadetten, ktorý s ním v marci predĺžili zmluvu, bez jedinej prehry vo vyraďovacej časti obhájil majstrovský titul a na začiatku aktuálnej sezóny vyhral Švajčiarsky superpohár. V Lige majstrov však jeho zverenci obsadili v základnej C-skupine predposledné 5. miesto so ziskom 8 bodov (4 - 0 - 6) a nepostúpili do ďalších bojov. V národnom pohári stroskotali v decembrovom semifinále na Berne (20:26) a v ligovej súťaži NLA im patrí aktuálne 2. priečka s bilanciou 10 - 1 - 3 a dvojbodovým odstupom za lídrom Wacker Thun.


Tridsaťpäťročný rodák odchovanec považskobystrickej hádzanej bol šesť a pol roka hráčskou oporou Kadetten Schaffhausen a podieľal sa na piatich majstrovských tituloch. V lete 2015 pre zdravotné problémy ukončil aktívnu kariéru. V minulosti uviedol, že jeho trénerský sen sa spája so Slovenskom. "Ako Slovák chcem viesť raz reprezentáciu na majstrovstvách sveta alebo olympijských hrách."

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner