Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Most zalovil v trenčianskych vodách, Baník získal K. Kostelnú a Opátovú

DHK Baník Most od januára s troma posilami, dve prídu zo Slovenska
19.12.2017, Autor: SITA, Foto: HK AS Trenčín

Hádzanárky DHK Baníka Most čaká po Novom roku aj vzhľadom na účinkovanie v skupinovej fáze Pohára EHF poriadna zápasová porcia. Aj preto sa vedenie úradujúceho českého šampióna rozhodlo posilniť súčasný káder. K "čiernym anjelom" sa vracia Michaela Janoušková (Beyeröhder Handball UG), ale do tímu trénera Petra Dávida prídu aj mladé talentované Slovenky z HK AS Trenčín.


"S Janouškovou počítame na pozíciu pravej spojky, kde bude alternovať Sáru Kovářovú. Dohodli sme sa na príchodoch Kataríny Kostelnej a Kristíny Opátovej. Katarína bude pôsobiť na strednej spojke, kde bude hrať spoločne s Petrou Maňákovou a Veronikou Mikuláškovou. Kristína zvýši konkurenciu medzi brankárkami. Ceníme si ústretový prístup oboch klubov pri dohodách o týchto transferoch," uviedol pre klubový web manažér DHK Baník Most Jung, podľa ktorého slov musí klub ešte dotiahnuť transfery aj administratívne, aby mohli nové akvizície figurovať na súpiske družstva v súťažiach na domácej i európskej scéne.


Devätnásťročná Kostelná a 17-ročná Opátová sa v Moste stretnú s krajankami spojkou Simonou Szarkovou i krídelníčkou Luciou Mikulčík, ktorá sa pripravuje na materské povinnosti.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner