Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Antl možno asistentom trénera A-tímu SR Jensena, zatiaľ bez oficiálneho potvrdenia

Radoslav Antl pomáhal Heinemu Ernstovi Jensenovi už v oboch prípravných dueloch s Českom
01.01.2018, Autor: SITA

Heine Ernst Jensen je od 1. septembra oficiálne trénerom slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov, v ktorej nahradil na poste kormidelníka Martina Liptáka. Odvtedy uplynuli už štyri mesiace a stále nemá skompletizovaný realizačný tím. V októbri pri prvej oficiálnej akcii národného tímu pod jeho vedením na túto tému odvetil: "Na realizačnom tíme stále pracujeme. Hľadáme slovenského asistenta, ale nechceme urobiť unáhlené rozhodnutie. Chceme nájsť takého, ktorý bude správnym človekom na tomto poste z pohľadu môjho i zväzu. Verím, že otázku obsadenia tohto postu vyriešime čím skôr."


Štyridsaťročný Dán absolvoval v uplynulých dňoch so svojimi zverencami dva medzištátne súboje proti Česku. V Považskej Bystrici pri cennej remíze omladeného výberu (27:27) i vo Frýdku-Místku pri vysokej prehre (20:34) bol jeho "pomocníkom" najskúsenejší člen súčasného kádra reprezentácie SR Radoslav Antl. Tridsaťdeväťročný krídelník síce figuroval v zápise ako hráč, ale do hry nezasiahol a svoje rady a poznatky odovzdával z lavičky svojim mladším nasledovníkom.


Antl sa v tejto súvislosti v piatkovom vydaní denníka Šport nechcel vyjadriť, túto tému označil za predčasnú. Viac svetla nevniesol do prípadného Antlovho angažovania za asistenta ani viceprezident Slovenkého zväzu hádzanej Ernö Kelecsényi, ktorý pre Šport odvetil: "Ešte nie je nič isté, možností je stále viac. Jednou z nich je aj Antl. Bude to závisieť aj od toho, ako si vyrieši svoju hráčsku budúcnosť."


Je dosť možné, že zostávajúce štyri duely v I. fáze kvalifikácie MS 2019 absolvuje Jensen v januári bez slovenského asistenta. Pri októbrovom kvalifikačnom úvode mu pomáhal Nemec Arne Kühr, ktorý figuroval v zápise o stretnutí - popri vedúcom tímu Rastislavovi Dulovi a fyzioterapeutovi Petrovi Marušicovi - aj v oboch konfrontáciách s Českom.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner