Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Veselková sa objavila vo Veselí, má za sebou víťaznú premiéru

Výkon Evy Veselkovej v dueli Veselí proti Prešovu zaujal aj Jiřího Zerzáňa
08.01.2018, Autor: SITA, Foto: SHK Veselí

Po uplynulej sezóne, v ktorej pomohla hádzanárkam HK Slovan Duslo Šaľa k zisku strieborných medailí v národnom play-off, sa Eva Veselková vytratila z domácich paluboviek. Mala v talóne zahraničný angažmán, ale hneď po novom roku sa znovu objavila v spoločnej slovensko-českej súťaži žien. Tentoraz sa predstavila v drese SHK Veselí nad Moravou.


"Chcela som okúsiť zmenu, a tak som na pol roka odišla do rakúskeho prvoligového UHC Eggenburg. Tam som však pochopila, že to nie je ono, preto som sa chcela vrátiť do MOL ligy. Záujem Veselí ma potešil. Je tu dobrý tréner i družstvo, ktoré je mladé a veľmi perspektívne. Dievčatá ma niektorými výsledkami prekvapili. Výhry nad Michalovcami alebo v Porube majú veľkú hodnotu. Svedčí to o veľmi dobrej práci celého tímu. Urobím všetko pre to, aby som bola platnou členkou kádra. Verím, že sa dokážem do systému hry Veselí skoro zapracovať," uviedla v rozhovore pre klubový web Veselková.


Dvadsaťsedemročná univerzálna spojka má za sebou víťaznú premiéru. Veselí pomohla v sobotu k cennej výhre nad tabuľkovým konkurentom ŠŠK Prešov 25:20. Veselková skórovala dvakrát. V prvom polčase vyrovnala na 9:9 a potom sa už zápas začal vyvíjať v prospech domácich.


Nová akvizícia Eva Veselková sa uviedla veľmi dobre, potvrdzujú to aj slová bývalého vynikajúceho hádzanárskeho trénera a dnes už experta Jiřího Zerzáňa. "Veľmi sa mi páčila aj nová posila Veselí. Vyzerá, že bude veľkým prínosom," pochvalne sa vyjadril Zerzáň na adresu Veselkovej, ktorej doterajšia klubová kariéra bola spätá so šalianskou hádzanou. Na konte má aj štarty za reprezentáciu SR.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner