Druhá prehra Mosta, novým lídrom Slavia

DHC Slavia Praha - DHK Baník Most 27:26 (15:16)
11.01.2018, Autor: SITA, Foto: dhcslavia.cz

Hádzanárky DHK Baník Most majú za sebou druhý zápas s nešťastnou koncovkou. Zverenky trénera Petra Dávida po tesnom neúspechu uplynulý víkend v Pohári EHF vo Švédsku podľahli v stredu v predohrávke 13. kola na palubovke DHC Slavia Praha opäť o jeden gól - 26:27 (16:15), čím utrpeli druhú prehru v aktuálnej sezóne MOL ligy žien.

Vo vyrovnanom šlágri sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú. V závere I. polčasu naklonili stav na svoju stranu hostky z Mosta, ktoré po zmene strán unikli na 21:18. Nasledujúci šesťminútový úsek od 40. min však prehrali 1:5 a do vedenia išla Slavia. V záverečnej desaťminútovke boli k víťazstvu bližšie hráčky úradujúceho českého šampióna, ktoré nastúpili bez zranenej Jeřábkovej. V 55. min vyhrávali 26:25, ale domáce v 59. min vyrovnali a v poslednej minúte kanonierka Galušková svojím 12 presným zásahom rozhodla o zisku dvoch bodov pre Slaviu. Tá odplatila svojmu súperovi prehru z decembrového finále Českého pohára (26:35) a zároveň sa vyšvihla na líderskú pozíciu v tabuľke.

Program 13. kola bude pokračovať počas víkendu. Sobota ponúkne tri stretnutia slovenských tímov so začiatkom o 18.00 h. Trenčín sa pokúsi prerušiť šnúru šiestich prehier v domácom prostredí proti Písku, derby dvoch klubov z východu SR uvidia diváci v Prešove, kde budú hostiť majstrovskú Iuventu Michalovce. Zaváhanie doterajšieho lídra z Mosta otvára Zemplínčankám šancu prepracovať sa po prvej polovici súťaže na čelo. Hráčky Bánoviec nad Bebravou budú mať v snahe prvýkrát zabodovať napriek výhode domáceho prostredia náročnú úlohu, keďže sa im do cesty postaví Slovan Duslo Šaľa atakujúci medailové pozície v tabuľke. Nedeľa prinesie moravské súboje. Najskôr sa Hodonín postaví do cesty rozbehnutému Veselí nad Moravou a potom si zmerajú sily tabuľkoví susedia Zlín s Olomoucom.

Výsledok stredajšieho predohrávaného zápasu 13. kola MOL ligy žien 2017/2018:

Najviac gólov: Galušková 12/5, Jačková 6, Šetelíková 5 - Janoušková 6, S. Szarková 6/3, Borovská 4

Pok hody: 5/5 - 5/3, vylúčené: 3 - 1, rozhodovali: Blanar a Haramul (obaja ČR), 200 divákov