Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Do Iuventy mieri Srbka Čovičová

Káder lídra spoločnej slovensko-českej súťaže žien vystuží srbská hádzanárka Milica Čovičová
01.02.2018, Autor: SITA, Foto: TuS Metzingen

Hádzanárkam Iuventy Michalovce by v zostávajúcej časti sezóny 2017/2018 mala pomôcť naplniť ambície aj zahraničná posila. Do kádra úradujúceho slovenského šampióna by podľa informácií agentúry SITA mala pribudnúť Milica Čovičová. Ide o skúsenú 30-ročnú Srbku (nar. 12. 1. 1988), ktorá v aktuálnej sezóne figurovala na súpiske tureckého Ardesen GSK a zahrala si v jeho drese aj vo Vyzývacom pohári. V 3. kole tejto európskej pohárovej súťaže žien sa na vyradení švajčiarskeho DHB Rotweiss Thun SPL 1 (jeho hráčkou je aj Slovenka Lucia Weibelová) podieľala dvoma gólmi.


Čovičová počas svojej hráčskej kariéry v rodnom Srbsku hrávala v tímoch RK Lasta Radničky Petrol Belehrad, Radnički Kragujevac či ŽRK Naisa Niš. Neskôr si 176 cm vysoká spojka vyskúšala angažmány v nemeckých kluboch TuS Metzingen a SVG Celle.


Dohoda o jej príchode na Zemplín by už mala byť na svete. Najbližšie dni ukážu, kedy sa pridá k novým spoluhráčkam z družstva lídra MOL ligy a bude k dispozícii trénerovi Františkovi Urbanovi.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner